Postet nga: Gjyqi

Ish-Presidenti Trump braktis përkohësisht sallën e gjyqit gjatë argumenteve përmbyllëse në gjykimin për shpifje ndaj tij

NEW YORK – Ish-Presidenti amerikan Donald Trump braktisi sot befas sallën e gjyqit ndërkohë që palët po paraqisnin argumentet përmbyllëse në rastin për shpifje kundë...

Michael Cohen, ish-avokati i Donald Trump, dëshmon kundër tij në gjyqin në Nju Jork

Pesë vite pasi iu kundërvu publikisht ish-Presidentit Donald Trump, ish-avokati i tij Michael Cohen u përball të martën me të në gjyqin për padinë civile që ...

Gjykata refuzon kërkesën e mbrojtjes së Enver Sekiraqës që ai të lirohet nga arresti shtëpiak

Enver Sekiraqa i akuzuar për shtytjen në vrasje të policit Triumf Riza, u ul sërish në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prishtinës.

Dhurata Hoxha në gjyq për kontratat e lobimit: Mbrohem në heshtje

Ish-ministria e integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha, ish-drejtori i prokurimit publik, Fitim Musafa dhe tre ish-sekretarët e kësaj ministrie, Demush Shasha, Kushtrim Cukaj dhe Nuhi Osmani që po pë...

Dy ushtarë rusë deklarohen fajtorë në gjyqin për krime lufte në Ukrainë

Gjyqi i dytë për krime lufte në Ukrainë ka shpallur fajtorë dy ushtarët rus Alexander Bobikin dhe Alexander Ivanov me 12 vite burgim.

Shtyhet përsëri seanca për gazin lotsjellës

Seanca e paraparë që të mbahej sot ndaj të akuzuarve ish deputetëve Haxhi Shala dhe Ismaijl Kurteshi është shtyrë përsëri për shkak se përfaqësuesi ...

Aktivistët për të drejtat e grave deklarohen në gjykatë: Qëllimi jonë është të japim mesazh për të ndaluar dhunën

Tre të rinjtë B.D, E.A dhe A.H, aktivistë për mbrojtjen e të drejtave të vajzave dhe grave, sot u deklaruan në Gjykatën e Mitrovicës ...

Saga gjyqësore e veteranëve të rremë të luftës në Kosovë

Akuzat e prokurorisë se mijëra njerëz që kurrë nuk ishin pjesëtarë të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës ishin regjistruar në mënyrë të rreme si veteranë lufte, ...