Postet nga: Lajme

Seanca e Buxhetit Nis me Sprej dhe Lotsjellës

Por deputetët e opozitës u penguan për t’iu afruar foltores nga zyrtarët e sigurimit.

Lunacek: Kosova Nuk po e Lufton sa Duhet Korrupsionin

Në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”, ajo është pyetur për ato që i përmban ky raport vjetor. Ajo thotë se Kosova nuk ka ...

Kadri Veseli Fton Opozitën në Debat

Në një letër publike, Veseli u ka thënë deputetëve të Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës për Kosovën se zhvillimet e fundit në Kuvend e ...

Veteranët Serbë Kundërshtojnë Zhvarrimin e Ushtarëve Rusë

Zeljko Zirojeviq, kreu i SUBNOR Kragujevc, organizatës që përfaqëson ish-luftëtarët partizanë të Luftës së Dytë Botërore, tha për BIRN të premten se ...

Arsim Bajrami: Për MAShT-in, Ramadan Zejnullahu Është Rektor

“Është bërë shkelje substanciale në procedurë prandaj kemi marrë vendim për rikthimin e Rektorit. Ai për ne është në detyrë. Unë i bëj thirrje Rektorit që ...

Edi Ramës i Kërkohet Ndihmë në Gjetjen e Biznesmenit të Zhdukur

I biri i biznesmenit maqedono-shqiptar, Remzi Hoxha, i zhdukur 20 vjet më parë, pasi u rrëmbye nga katër pjesëtarë të shërbimit sekret shqiptar, ShISh, kanë kërkuar ...

Kryeministri Mustafa Mbyll Llogarinë në Facebook

Zyra e Kryeministrit njoftoi sot se “për shkak të rritjes së numrit të sulmeve ndaj llogarisë së kryeministrit Isa Mustafa në Facebook”, kjo llogari do të deaktivizohet ...

Hekurudhat, Prokuroria Ngre Aktakuzë pas Raportimit të Gazetës Jeta në Kosovë

Sipas komunikatë së Prokurorisë, i pandehuri, në mars të vitit 2014, si drejtor i Departamentit Ligjor dhe Licencimit të ARH, ka tejkaluar kompetencat e tij duke lejuar ndërmarrjen “Trainkos&...