Postet nga: ATK

Policia shpall në kërkim biznismenin nga Podujeva të dyshuarin për përfshirjen në rastin e faturave fiktive me zyrtarët e ATK

Pas më shumë se dy muajsh kur u zhvillua aksioni i Policisë dhe Prokurorisë për arrestimin e 12 zyrtarëve të Administratës Tatimore të Kosovës, më 09.01.2024, Policia ka ...

Kontradikta për 'dhënien e pëlqimit' mes Prokurorisë së Prishtinës dhe ATK-s si palë e dëmtuar për mbylljen e rastit ndaj Agim Ademit

Pasi çështja penale ndaj kryetarit të FFK-së Agim Ademi, ishte mbyllur nga prokurori Ali Ajdini, për shmangie tatimore dhe keqpërdorim besimi, KALLXO.com kishte njoftuar ushtruesin e detyrë...

Ministri Murati: Në shkurt janë regjistruar mbi 5 mijë të punësuar të rinj

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka bërë të ditur se gjatë muajit shkurt janë regjistruar 5 mijë e 54 të punësuar të rinj.

LIVE - Dosja 18-milionëshe përmes faturave fiktive 

Në emisionin e sotëm në "Kallxo Pernime" po transmetohet aksioni i Prokurorisë së Prishtinës që u zhvillua këtë javë pas hetimeve për një biznesmen që dyshohet ...

“Fatura fiktive me vlerë 18 milionë euro", detaje nga dosja e Prokurorisë për rastin e zyrtarëve të arrestuar të ATK-së

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar sot kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit për 12 zyrtarët e ATK-së, të cilët dyshohen për mashtrim ...

Prokuroria kërkon paraburgimin e 12 zyrtarëve të ATK-së

Masar Zejnullahu, Nesim Bajrami, Safet Temaj, Avdi Jakupi, Muhamet Rafuna, Murtez Zeqiri, Milaim Berisha, Gazmend Gjocaj, Adil Paqarizi, Vllaznim Krasniqi, Agim Rama e Xhemajl Hertica janë zyrtarët e ATKS-që ...

Këta janë zyrtarët e ATK-së që u arrestuan sot

12 zyrtarë të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) janë arrestuar dhe janë dërguar në ndalim për 48 orë nën dyshimin për mashtrim në detyrë.

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë në arrati, dyshohen për përfshirje në mashtrime me zyrtarët e ATK-së

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë duke u kërkuar nga organet e ndjekjes pasi që po dyshohet se janë të përfshirë në rastin e mashtrimeve me ...