array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Shkodrane Dakaj

Shkodrane Dakaj

Shkodranja rrugën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në korrik të vitit 2021, kur u pranua si praktikante në KALLXO.com. Aktualisht mban pozitën Gazetare/Hulumtuese – Junior. 

Ajo është në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës. 

Dëshira që të vazhdojë të trajtojë tema nga fusha e drejtësisë dhe sigurisë e kanë shtyrë atë që të regjistrojë edhe Fakultetin Juridik/Kriminalistikë si fakultet të dytë, në Kolegjin AAB. 

Përpos temave të sigurisë, drejtësisë e politikës, ajo nganjëherë e gjen veten dhe në sektorin e shëndetësisë.

Për tri vite u prezantua si zyrtar i autorizuar nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, arrestohet i dyshuari

Qasja në dokumente publike, Agjencia për Informim dhe Privatësi: Këtë vit më së shumti ankesa u bënë ndaj Komunës së Prishtinës

Prokuroria po heton rastin që kryetari i Kamenicës e raportoi në Polici për ndërhyrje në sistemin kompjuterik

Behar Jashari zgjidhet kryetar i Rinisë në LVV

Albulena Haxhiu zgjidhet kryetare e organizatës Gratë në LVV

Albin Kurti rizgjidhet kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje

Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë proteston kundër grevës në arsim

Ministri Latifi paralajmëron se psikiatrja Vera Ora ka plane të kthehet në Kosovë për ta ndihmuar sistemin e shëndetit mendor

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

SBASHK: Kryeministri dhe Qeveria nuk janë të interesuar për tejkalimin e situatës, greva vazhdon

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi mban mbledhjen e dytë, merren vendime për përmirësimin e shërbimeve

Shkolla "Lidhja e Prizrenit" në Deçan nga nesër fillon mësimin

Kryetarit të Kamenicës i ndërhyjnë në sistemin kompjuterik, rastin e raporton në Polici

Haradinaj: Ndale grevën ose jep dorëheqje Albin Kurti!

Zonat e Kosovës që mund të përballen me vërshime të shpejta