Postet nga: departamenti special

Gjykimi ndaj të akuzuarit për krime lufte Dushko Arsiq, rrëfimi i babait se si iu rrah djali

I akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile, Dushko Arsiq, është ulur në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t`u ...

Nis gjykimi i parë në mungesë ndaj të akuzuarit për krime lufte në Kosovë

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës, sot u mbajt gjykimi i parë në mungesë për krime lufte.

Vendimi i fundit i Gjykatës për masën e sigurisë ndaj 'Kobrës'

Dibran Hoxhës i është vazhduar masa e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë lidhur me rastin e vrasjen që kishte ndodhur në një lokal të Prizrenit në ...

Apeli lë në paraburgim të dyshuarit për sulmin terrorist në Bansjkë

Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore për vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj ndaj Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, tre ...

Dhurata Hoxha (25.07.2023) Foto- Laurant Berisha

Dështon seanca gjyqësore ndaj ish-ministres Hoxha, akuzohet se paratë e Ministrisë i përdori për promovimin e fushatës zgjedhore

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, Gëzim Dushi, Fitim Mustafa dhe Ekrem Tahiri  të cilët po akuzohen për ...

Gjykata merr vendim për 3 të arrestuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë ku mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku dhe u plagos ...

Si rodhi procedura për lirimin e Pantiçit me 30 mijë euro dorëzani rreth një muaj më parë

Ish-zyrtari Policor Dejan Pantiç i cili ishte arrestuar më 10 dhjetor 2022 si i dyshuar për sulm me mjete shpërthyese në zyret e KQZ-së në veri të vendit, gjendet në ...

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Betim Reqiça si i akuzuar në lidhje me rastin e segmentit "Prizren - Prevallë" - FOTO: Laurant Berisha - KALLXO.

Prova numër shtatë, pamundëson mbajtjen e shqyrtimit fillestar ndaj 10 të akuzuarve lidhur me segmentin Prizren – Prevallë

Prova numër shtatë pamundësoi që të vazhdohet me shqyrtimin fillestar ndaj 10 të akuzuarve për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për falsifikim me dokumente, pë...