Postet nga: eksploziv

Shqipëri, sulmohet me eksploziv shtëpia e gazetarit nga Lezha

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në orët e para të së premtes në portën e oborrit të shtëpisë së gazetarit të News 24 në ...

Eksploziv në një banesë në Fushë Krujë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar që hodhi një pako me lëndë plasëse në ambientet e jashtme të një banese në Fushë Krujë.

Rahovec, përdorin eksploziv për të thyer bankomatin

Disa burra në Rahovec mbrëmë kanë përdorur eksploziv për të thyer një bankomat me para të një banke komerciale.

Kosovari akuzohet se veshi fëmijën me eksploziv në Siri

Djali 3 vjeçar i një burri nga Kosova që kishte udhëtuar për në Siri dyshohet se u detyrua të veshë eksploziv.

Prishtinë, tentohet të vendoset eksploziv brenda një lokali

Në eksploziv është tentuar të vendoset brenda një lokali në Prishtinë dje në orët e hershme të mëngjesit.

Policia gjen sasi të mëdha të fishekëve në Kaçanik

Një kaçanikas ka informuar policinë e Kosovës para dy ditësh se gjatë punimeve në pronën e tij ka hasur në disa mjete eksploduese.

Shqipëri, eksploziv në veturën e drejtorit të Hekurudhave

Një pako e dyshimtë në një vendparkim të hapur, në lagjen numër 4 të qytetit të Durrësit ka shkaktuar alarm për bombë.

Gjendet mjet shpërthyes në Podujevë

Një  burrë ka njoftuar Policinë e Kosovës se ka gjetur një mjet të dyshuar të pashpërthyer në fshatin Lupq të Podujevës