Postet nga: biblioteka

Biblioteka ‘Hivzi Sulejmani’ në Prishtinë hap sallën e leximit

Nga dita e nesërme, 9 tetor, Biblioteka “Hivzi Sulejmani” në Prishtinë do të hapë sallën e leximit për ata që duan ta shfrytëzojnë.

ASHAK dhuron botimet e saj për Qendrën ‘Libart’

Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës i ka dhuruar një donacion me botimet e saja Qendrës për Edukim dhe Kulturë, "Libart".

Aktivistët e VV-së i bëjnë thirrje Lutfi Hazirit që ta lirojë bibliotekën nga “uzurpimi”

Aktivistët e Lëvizjes Vetvendosje në Gjilan me anë të një aksioni simbolik kanë kërkuar për të dytën herë me radhë që hapësirat e bibliotekë...

Biblioteka e Gjilanit “strehë” për stafin e Drejtorisë së Kulturës, LVV kundërshton "uzurpimin"

Të premten aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan zhvilluan aksion simbolik përmes të cilit kundërshtuan vendosjen e stafit të Drejtorisë së Kulturës në hapë...

Pas raportimit të KALLXO.com, zgjatet orari i leximit në bibliotekën e Filologjikut

Studentët e Fakultetit të Filologjisë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” tashmë kanë mundësi që të shkojnë në bibliotekë dy orë më herët sesa zakonisht.

Mbyllet biblioteka nga të ftohtit në Fakultetin Filologjik

Si pasojë e mungesës së ngrohjes në Fakultetin Filologjik në Universitetin e Prishtinës, biblioteka e këtij fakulteti sot nuk është hapur.

Studentëve të Filologjikut u kufizohet koha në bibliotekë

Në sallën jo fort të ndriçuar brenda Fakultetit Filologjik, pothuajse të gjitha karriget janë nxënë me studentë që lexojnë.

Komuna e Prizrenit furnizon Biblotekën e Qytetit me libra

Kryetari i Prizrneit Mytaher Haskuka ka bërë me dije se komuna ka furnizuar Biblotekën e Qytetit me 2843 libra.