Postet nga: ferizaj

Menaxhimi i mbeturinave bashkon kryetarët e komunave të rajonit të Gjilanit dhe Ferizajt

Kryetarët e komunave të rajonit të Gjilanit dhe Ferizajt kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi për menaxhimin e mbeturinave në këtë rajon, i cili është bashkëfinancim ...

Arrestohet 30-vjeçari në Ferizaj pasi dyshohet se e keqpërdori seksualisht një të mitur

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin I.L., të moshës 30-vjeçare, i cili ka qenë në kërkim të policisë për veprën penale "...

Njësia e Anti-Drogës kryen test fushor për të kuptuar llojin e narkotikëve të gjetur në Ferizaj

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Ferizajt gjatë një bastisjeje në fshatin Doganaj të Ferizajt në shtator gjeti dy paketime të llojit heroinë (bazë e prodhimit të kësaj ...

Operacioni në Ferizaj i shkatërrimit të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të heroinës

Prokuroria e Ferizajt në bashkëpunim me Policinë ka shkatërruar një prej rrjeteve më të mëdha të trafikut të heroinës.

Kapet në flagrancë 34-vjeçari në Ferizaj, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

Policia e Kosovës ka kapur një person në flagrancë, derisa ishte duke grabitur dhe kishte kapur një person peng, duke e mbajtur nën kërcënimin e thikë...

Biznesmeni Labinot Vitia dyshohet se ia dha 40 mijë euro ryshfet ish-kryetarit Bratislav Nikoliq

Tridhjetë ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për Labinot Vitinë, i arrestuar gjatë ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’. Përveç Labinot Vitisë, ...

Ferizaj, Policia gjen armë zjarri te një 16-vjeçar

Policia ka gjetur një armë zjarri pa fishekë te një 16-vjeçar gjatë një bastisjeje në fshatin Talinoc i Muhaxherëve në Ferizaj.

Ferizaj, gjashtë familjarë përleshën mes vete, të gjithë në tretman mjekësor

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona të dyshuar të cilët janë përleshur mes vete shkaku i një mosmarrëveshje në Ferizaj.