Postet nga: ferizaj

Dënohet pasi theu me gur xhamat e marketit ku punonte shkaku i pagës

Gjykata në Ferizaj e ka dënuar të riun Nehat Berisha me tre muaj burg me kusht për akuzat për asgjësim e dëmtim të pasurisë.

Ferizaj– Dy policë lëndohen pasi sulmohen nga një person

Një person i cili ishte në arrati, teksa po arrestohej nga policia, i  ka sulmuar dy zyrtarë policorë.

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen në Shtime

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se është arrestuar një i dyshuar për grabitjen që ndodhi në Shtime dy ditë më parë.

Hapet sot festivali dyditor muzikor ‘Playfest’ në Ferizaj

Artistë të njohur vendorë dhe ndërkombëtarë të muzikës do të bëhen bashkë për dy ditë më radhë, sot dhe nëse në kuadër të ...

I vrari gjatë grabitjes në Shtime, djali i policit të Kosovës

Personi i vrarë gjatë një grabitje mbrëmë në shtëpinë e mërgimtari në Shtime, siç merr vesh KALLXO.com është i biri i B. F., zyrtar në Policinë ...

I akuzuari ndërpret seancën, thotë se u shqetësua nga kërcënimet

Tensione të shumta ka pasur sot në seancën gjyqësore në lidhje me vrasjen e Besart Hasanit.

Ferizaj, 1 mijë euro gjobë për 100 euro të falsifikuara

I akuzuari A.R, të hënën është shpallur fajtor nga gjykata në Ferizaj për vënien në qarkullim të kartëmonedhës së  falsifikuar në vlerë prej 100 ...

Ferizaj, goditet këmbësori me veturë

Në Ferizaj ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin ka mbetur i lënduar një person.