Postet nga: mashtrim

Mashtrimi me termine të vizave, aktakuzë ndaj 4 të dyshuarve për përfitim të kundërligjshëm të mbi 660 mijë eurove

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj katër personave, të cilët dyshohet se kanë përfituar në mënyrë të kundërligjshme mbi 667,950 euro, kanë mashtruar më ...

Pejë, arrestohet personi që dyshohet se mashtroi me bileta të udhëtimit duke përfituar mbi 10 mijë euro

Policia në Pejë ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim me rezervim të biletave të udhëtimit.

Pejë, arrestohet një person për mashtrim me bileta udhëtimi

Një person është arrestuar në Pejë nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se kishte mashtruar një grua duke i shitur dy bileta aeroplani më 31 gusht, por që udhëtimi ...

Si i mashtronin kosovarët gjermanët, dosja e Prokurorisë ndaj 10 të akuzuarve

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj dhjetë personave nën dyshimin se kanë mashtruar disa shtetas të Gjermanisë duke u prezantuar rrejshëm i kanë vënë në lajthim kinse ...

Zhan Mitrev dyshohet për veprën penale “mashtrim”, rrezikon 10 vjet burg

Prokuroria Themelore Publike në Shkup, ka njoftuar të premten vendimin për nisjen e hetimeve kundër Zhan Mitrevit, pronarit të spitalit privat të kardiologjisë, nën dyshimin se kryer ...

Prezantohet rrejshëm si fqinj, ia merr lap-topin dhe nuk ia kthen më pronarit

Policia e Kosovës e ka identifikuar dhe arrestuar një të dyshuar i cili kishte mashtruar një person duke iu prezantuar si fqinj dhe i kishte marr një lap-top të ...

Blatter dhe Platini lirohen nga akuzat për mashtrim

Ish-presidenti i Federatës Botërore të Futbollit - FIFA, Sepp Blatter, dhe ish-shefi i Federatës Evropiane të Futbollit - UEFA, Michel Platini, u shpallën të pafajshëm ...

Komuna e Skënderajt gjobit një qendër tregtare për mashtrim me çmim të produktit ushqimor

Inspektorët e Drejtorisë së Inspekcionit të Komunës së Skënderajt kanë gjobitur njërën nga qendrat më të mëdha tregtare për mashtrim me çmim të ...