Postet nga: energjia elektrike

Zelensky: Mbi gjashtë milionë ukrainas pa energji elektrike

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha sot se më shumë se gjashtë milionë familje në vend ishin ende të prekura nga ndërprerjet e energjisë, dy ditë pasi forcat ruse goditë...

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do ketë ndërprerje të rrymës nesër

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete ...

Vjedhja e rrymës mund t’i kushtojë konsumatorëve dhe buxhetit rreth 100 milionë euro

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli të premten ka udhëhequr një takim me përfaqësuesit e institucioneve të sigurisë dhe sundimit të ligjit për të diskutuar për ...

Lufta Rusi-Ukrainë: Kievi mund të përballet me mbyllje të plotë" të rrjetit të energjisë

Sulmet me raketa ruse e kanë gjymtuar pothuajse gjysmën e sistemit energjetik të Ukrainës, njofton qeveria në Kiev, pasi autoritetet paralajmëruan se qyteti mund të përballet ...

Punime për siguri të sistemit, KEDS tregon vendet se ku do të ketë ndërprerje të rrymës nga e diela deri të martën

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS), njofton se nga e diela deri të martën do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe ...

Sulmet e Rusisë lënë 10 milionë ukrainas pa energji elektrike

Më shumë se 10 milionë ukrainas mbetën pa energji elektrike pas një valë të re sulmesh ruse ndaj infrastrukturës kritike, ndërsa janë rritur shqetësimet për furnizimin ...

KEDS/KESCO reagon për gjobën milionëshe që ua shqiptoi ZRRE-ja: Rrezikohet qëndrueshmëria energjetike gjatë dimrit

KEDS dhe KESCO e kanë konsideruar si të padrejtë gjobën që Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) ua ka shqiptuar sot.

Rritje e faturave të gazit dhe energjisë elektrike në të gjitha kryeqytetet e BE

Kostot e energjisë për familjet në të gjithë Evropën pothuajse janë dyfishuar në krahasim me një vit më parë, kanë zbuluar të dhënat e reja.