Postet nga: KEDS

Lagjet e Prishtinës që nesër nuk do të kenë rrymë 8 orë

Disa pjesë të kryeqytetit nesër pritet të mbesin pa rrymë.

Lagjet e Prishtinës që nesër do të mbesin 12 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në projekte investuese disa lagje të Prishtinës gjatë ditës së nesërme do të mbesin për një kohë ...

Lagje të tëra të Prishtinës do mbesin pa energji elektrike për 12 orë

Sot duke filluar nga ora 23:00, deri nesër 13 shtator, ora 11:00, do të zhvillohen punime në NS 110/10(20) kV Prishtina 2.

Nesër, shumica e lagjeve të Prishtinës nuk do të kenë rrymë 12 orë

Kompania për Distribuimin e Energjisë (KEDS) ka njoftuar se për shkak të punimeve në projekte investive në rrjetin e Prishtinës do të ketë ndërprerje në shumicë...

Këto lagje të Prishtinës do të mbesin pa rrymë nga mesnata deri në mëngjes

KEDS ka njoftuar se disa lagje në Prishtinë nga mesnata deri në orët e para të mëngjesit nuk do kenë energji elektrike.

Pamje - Rogovë e Hasit, kabllot bien për toke pas rrëzimit të shtyllës elektrike

Një shtyllë elektrike e cila është para rrëzimit në tokë, po paraqet rrezik të madh për kalimtarët në fshatin Rogovë të Komunës së Gjakovës.

Buzhala: Erërat e forta kanë shkaktuar prishje në rrjetin elektrik

Erërat e forta dhe shiu i madh që kanë përfshirë një pjesë të Kosovës kanë shkaktuar dëme shumë të mëdha, duke përfshirë edhe prishjet ...

KEDS do investojë 16 milionë euro në Prishtinë më 2020

Drejtori i KEDS-it, Alper Erbas, bashkë me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kanë inspektuar investimet dhe punimet e KEDS-it në kryeqytet ku u fol edhe pë...