Postet nga: Korrupsion

Gjakovë - Nesër do prezentohet ekspertiza e re financiare në gjykimin e Pal Lekaj e tre të tjerëve

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, pas tre muajsh nga mbajtja e seancës së fundit, do ...

Shqipëri: Apeli lë në fuqi fajësinë për qjyqtarët e “El Classicos”, por u pezullon burgimin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur të deklarojë fajtorë për korrupsion tre gjyqtarët e Apelit Durrës, Petraq Dhimitri, ...

Prizren - Dështojnë gjykimet ndaj zyrtarëve për korrupsion

Komuna e Prizrenit që nga janari i këtij viti ka telashe zyrën e përfaqësuesve ligjor.

Vërmicë, arrestohet se tentoi ta korruptonte policin kufitar me 20 euro

Policia e Kosovës ka iniciuar rast ndaj një qytetari që kishte tentuar ta korruptojë një zyrtar policor në pikën kufitare të Vërmicës.

Shqipëri, ‘Tradhtarët e luftës' kundër COVID-19: Oficerët e policisë nën akuzë për korrupsion

Një hetim i prokurorisë së Korçës dhe SHÇBA-së zbuloi se masat drastike të qeverisë kundër shkelësve të ndalim-qarkullimit me automjete gjatë emergjencës shëndetësore ...

Konfirmohet aktakuza ndaj dy zyrtarëve të KEDS-it dhe avokatit në Pejë

Gjykata e Pejës e ka konfirmuar aktakuzën që ngarkonte dy zyrtarë të KEDS për korrupsion, si dhe një avokat për vepër penale frikësimi gjatë ...

Kroaci, valë arrestimesh të zyrtarëve të lartë nën dyshimet për krim të organizuar dhe korrupsion

Që nga orët e mëngjesit në Kroaci ka pasur një aksion i zyrës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (USKOK), duke arrestuar disa zyrtarë dhe ish ...

Arrestohet ministri i Shëndetësisë i Bolivisë, dyshohet për korrupsion në blerjen e respiratorëve

Ministri bolivian i Shëndetësisë, Marcelo Navajas, i dyshuar për korrupsion gjatë blerjes nga një kompani spanjolle të 179 respiratorëve për sëmundjen COVID-19, është arrestuar, ka ...