Postet nga: Korrupsioni

Ndahen çmimet për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka hapur ekspozitën si dhe ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografitë më të mira kundë...

Ministri malazez jep dorëheqje pas aferës për korrupsion

Ministri për Zhvillim dhe Turizëm i Malit të Zi, Pavlle Radulloviq, dha dorëheqje, pas shfaqjes së një videoje, e cila tregonte inspektorë të ministrisë së tij duke ...

UNDP lansoi raportin mbi rrezikshmërinë nga korrupsioni në fushën e Noterisë

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim në Kosovë, përmes projektit Mbështetje Përpjekjeve Kundër Korrupsionit ka lansuar gjetjet e Raportit mbi Vlerësimin e Rrezikshmë...

Pas zgjedhjeve, ambasadori amerikan kërkon të luftohet korrupsioni

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip S. Kosnett pas rezultateve preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme ka thënë se këto rezultate kanë treguar se qytetarët e vendit ...

Dosja: Policët e Ferizajt morën 400 euro për të fshirë dënimin e trafikut

Katërqind euro dyshohet se kanë kërkuar dy polic të rajonit të Ferizajt për ti mundësuar një qytetari që ndalesa e vozitjes së veturës për ...

Qytetarja sfidon kandidatët për korrupsion e nepotizëm - VIDEO

Një qytetare ka sfiduar kandidatët për deputetë të PDK-së dhe AAK-së, sot gjatë një debati zgjedhor në Mitrovicë.

Kosnett - partive: Si mund t'ju besojnë qytetarët kur në lista keni kandidatë me aktakuza?

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett ka shtruar pyetjen se si qytetarët mund të marrin seriozisht zotimin e partive për sundim të ligjit në Kosovë kur ata ...

Kadri Veseli pretendon se në Ministrinë që u drejtua nga Memli Krasniqi e Kujtim Shala kishte korrupsion

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare po lavdëron në vazhdimësi punën e deritanishme të këtij mandati ...