Postet nga: Besnik Bislimi

Takimi në Bruksel për çështjen e dinarit, ende s’dihet se kush do të marrë pjesë nga Kosova

Një takim në Bruksel mes kryenegociatorëve të dialogut Kosovë-Serbi, do duhej t’i paraprinte takimit të nivelit të lartë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit ...

Stano: Sjellja e Bislimit ndaj zyrtarëve të BE-së, e papranueshme

Sjellja e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, ndaj zyrtarëve të Bashkimit Evropian (BE), është e papranueshme, deklaroi të enjten zëdhënësi i bllokut, Peter ...

Bislimi: Qeveria do të dalë me 10 masa për fazën kalimtare të zbatimit të Rregullores së BQK-së

Qendra për Dialog Humanitar ka mbajtur sot, më 21.02.2024, tryezë diskutimi me temën “Zhvillimi ekonomik për serbët në Kosovë”.

Musliu-Shoshi për Bislimin: Nuk ofroi asnjë informatë konfidenciale për dialogun por u mor me mua

Komisioni parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë mbajti një takim më 15.02.2024. Por, dyert e sallës ku po mbahej ky takim ishin të mbyllura për media. E ...

Besnik Bislimi raportoi para deputetëve larg mediave, deputetja e LVV thotë se ndau dokumente konfidenciale

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Arbëresha Kryeziu Hyseni ka thënë se arsyeja pse u mbajt i mbyllur raportimi i zëvendëskryeministri Besnik ...

Raportimi në Komision për dialogun Kosovë - Serbi mbahet pas dyerve të mbyllura

Komisioni parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë i Kuvendit të Kosovës raportimin për dialogun Kosovë - Serbi po e mban pas dyerve të mbyllura.

Besnik Bislimi dyshon në paanshmërinë e Lajçakut, kërkon shpjegime nga ai

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi ka ngritur dyshime përsëri në paanshmërinë e të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë - Serbi, Mirosllav ...

Bislimi: Serbia nisi 117 milionë dinarë drejt Kosovës me synim krijimin artificial të tensioneve

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bisilimi ka thënë se sot Banka e Serbisë ka dërguar një kamion me 117 milionë dinarë serbë drejt Kosovës, por që ë...