Postet nga: distria krasniqi

Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Kinës (FOTO)

Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Japoni

Xhudistja, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Krasniqi humb gjysmëfinalen, mbetet në garë për të bronztën

Xhudistja, Distria Krasniqi, është ndalur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror “Tokio 2019” nga japonezja, Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione e botës 2018, kategoria – 48 kg.

Distria Krasniqi arrin në gjysmëfinale të Botërorit

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit të xhudos që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.

Krasniqi e pandalshme, pasi deklasoi xhudisten serbe - mposht edhe xhudisten e Koresë së Jugut

 

Distria Krasniqi mposht serben, kalon në gjysëmfinale të Grand Prixit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka mposhtur serben Andrea Stojadinov, për t’u kualifikuar në gjysëm finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Distria Krasniqi sot garon në Grand Prixin e xhudos në Antalia të Turqisë (Foto)

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, sot do të garoj në Grand Prixin e xhudos, që mbahet në Antalia të Turqisë në kategorinë e -48 kilogramëve.