Postet nga: distria krasniqi

Distria Krasniqi e artë në Kampionatin Europian

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian për Seniorë në Zagreb të Kroacisë.

Distria Krasniqi kualifikohet në finale të Europianit të Xhudos

Xhudistja Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të Kampionatit Europian të Xhudos që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Distria Krasniqi mposhti xhudisten ruse, shkon në çerekfinale të 'Grand Slam Tbilisi'

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka kaluar në çerekfinale të turneut të xhudos, Grand Slam Tbilisi.

Distria Krasniqi e artë në Paris

Distria Krasniqi ka fituar medalje të artë në garën më prestigjioze të xhudos, “Grand Slam - Paris 2024” në Francë.

Osmani: Asnjë fitore nuk është sikurse kjo para publikut kosovar

Xhudistët nga Kosova kanë siguruar katër medalje në Kampionatin e Hapur Europian të Xhudos që është mbajtur sot në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Xhudistët nga Kosova me katër medalje në Kampionatin Europian

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se xhudistët kosovarë kanë siguruar katër medalje në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Montpellier të Francës.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në kampionatin europian në Francë

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medalje në Kampionatin europian të xhudos për seniorë në Montpellier, në Francë.

Kryeministri Kurti uron Distria Krasniqin: Kosova është krenare!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar xhudisten Distria Krasniqi, e cila ka kaluar në pozitën e parë në ranglistën botërore të xhudos, në kategorinë deri 52 ...