Postet nga: diell

Moti i ngrohtë në vikend, ndryshime priten javën e ardhshme

Moti në vikend parashihet të jetë i ngrohtë dhe kryesisht me diell, tregojnë matjet e Institutit Hidrometerologjik të Kosovës.

Sot mot më i ngrohtë se dje

Gjatë ditës së sotme, sipas Institutit Hidrometorologjik të Kosovës, mëngjesi i ditës do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës, temperaturat pritet të shë...

Moti për ditën e sotme

Dita e fundit e muajit gusht pritet të jetë kryesisht me diell dhe më e ngrohtë.

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër mbi vend do të ketë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale, sipas IMHK-së pritet të lëvizin mes 11 dhe 13 gradë Celsius, ...

Moti, edhe sot pritet të jetë më freskët

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës edhe për ditën e sotme ka parashikuar që moti të jetë pak më freskët.

Sot pritet të ketë mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për ditën e sotme parashikon se do të mbajë mot me diell por edhe do ketë vranësira të pjesshme, kryesisht për ...

Mot me diell, vranësira e reshje shiu

Moti sot në Kosovë, pritet të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira e reshje shiu. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës duke theksuar se vranë...

Mot i nxehtë, temperatura të larta edhe sot

Mbi Kosovë edhe sot do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë e me temperatura të larta. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 31 dhe 36 gradë Celsius, sipas Institutit ...