Postet nga: arrestim

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit në Kosovë

Pesë raste të dhunës në familje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Policinë e Kosovës.

Fushë Kosovë, arrestohet i dyshuari për shpërndarje të videove me përmbajtjeje abuzive seksuale të fëmijëve

Policia dje ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “Keqpërdorim i fëmijëve në pornografi”.

Podujevë, arrestohet pronari i një lokali ku dyshohet se janë helmuar pesë persona

Një burrë në fshatin Merdare të Podujevës është arrestuar të dielën e 25 shtatorit nën dyshimin se pesë persona janë helmuar nga ushqimi në restorantin e tij.

Gjilan, arrestohen dy persona për prostitucion

Një mashkull kosovar dhe një femër shtetase e Serbisë janë arrestuar në Gjilan, nën dyshimin për mundësim dhe detyrim në prostitucion.

Tentoi të fuste në Kosovë emigrantë të paligjshëm, arrestohet tiranasi

Një 44-vjeçar, banues në Tiranë, është arrestuar nga Policia e Shtetit nën dyshimin se ka tentuar që të fuste në Kosovë pesë emigrantë të paligjshëm.

Tentuan t'i ikin policisë me veturë, arrestohen tre persona në Prishtinë

Policia ka arrestuar tre persona në rrugën 'Gazmend Zajmi' në kryeqytet pasi të njëjtit tentuan të ikin me veturë në një pikë kontrolli.

Arrestohen dy të dyshuar për rastin e 400 kg kokainë

Dy persona janë arrestuar sot, njofton Prokuroria Speciale. Ata po dyshohen se kanë kryer disa vepra penale lidhur me rastin që ka të bëjë me sekuestrimin e 400 kilogramëve ...

Kapet në flagrancë 34-vjeçari në Ferizaj, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

Policia e Kosovës ka kapur një person në flagrancë, derisa ishte duke grabitur dhe kishte kapur një person peng, duke e mbajtur nën kërcënimin e thikë...