Ilustrim Foto: KALLXO.com

Ndalohen dy serbë duke kaluar kufirin ilegalisht nga Kosova për në Serbi

Dy shtetas serbë janë arrestuar në Koshuticë të Leposaviqit më 01.04.2024 rreth orës 05:00.

Të arrestuarit u kapën duke e kaluar kufirin ilegalisht nga Kosova për në Serbi duke shfrytëzua rrugë dytësore.

Të dyshuarit u liruan me vendim të prokurorit dhe rasti vazhdoi në procedurë të rregullt.

Ky rast u cilësua si “kalim i paautorizuar i kufirit”.