Postet nga: Fushë Kosovë

Ish-luftëtarit të UÇK-së i keqpërdoret emri, kërkoheshin para në emër të tij

Xhevdet Qeriqi nga fshati Sllatinë e Madhe është kryetar i Shoqatës së Invalidëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Fushë Kosovë.

Vdekje e dyshimtë në Fushë Kosovë

Një burrë është gjetur i vdekur në banesën e tij në Fushë Kosovë mbrëmjen e djeshme.

Kurti: Qeveria do të mbështesë nismat për arsimim të komuniteteve

Ekziston një hendek i gjerë në mes të fëmijëve rom, ashkali dhe egjiptianë nga njëra anë dhe komuniteteve të tjera, sa u përket arritjeve në fushë...

Gjuajtje me armë në një aheng familjar, sekuestrohen 33 gëzhoja

Policia e Kosovës ka raportuar se janë gjetur dhe sekuestruar 33 gëzhoja, një pistoletë me gas dhe dy plumba, pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një ...

Asgjësohen 100 bimë kanabis në Fushë Kosovë

Njëqind bimë të egra të kanabistit, janë shkatërruar nga Policia e Kosovës, pasi janë gjetur në kultivim e sipër ditën e djeshme në rrethinë të ...

Dëmtohet gypi, mbesin pa ujë disa lagje në Fushë Kosovë

Kompania Regjionale e Ujësjellësit “KRU Prishtinë” ka njoftuar konsumatorët e Fushë Kosovës se nuk do të ketë ujë në disa lagje.

Nesër hapet Panairi i Librit ‘Fushë-Kosova 2021’

Nesër (e premte, 23 korrik), duke filluar nga ora 10.00, në Fushë Kosovë hapet edicioni i parë i Panairit të Librit, “Fushë Kosova 2021”.

Burim Berisha i quan shpifje akuzat e banorëve të Sllatinës së Madhe për rrjedhën e kanalizimit

Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, i ka quajtur të pavërteta, shpifje dhe mashtrime pretendimet e banorëve të Sllatinës së Madhe se kanalizimi ...