Postet nga: BE

Kurti në takim me ambasadorët e QUNT-it: Ose do t’i mbajmë aso lloj targash të dyja shtetet, ose le t’i heqim ato

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, sot kanë qenë nikoqir të ambasadorëve të QUNT-it dhe shefit të ...

Poloni, gjobë mbi 580,000 dollarëshe çdo ditë që vazhdon puna e paligjshme në minierat e qymyrit

 

ShBA: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet në veri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të ulin tensionet e mëtejshme, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që të zbatojë ...

Escobar: Të arrihet kompromis për të pagjeturit

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Shtetet e Bashkuara kanë ...

Lajçak sërish në takim me Kurtin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Moroslav Lajçak, ka arritur në ndërtesën e qeverisë së Kosovës, ku pritet të takohet ...

BE ndan 14.2 miliardë euro për shtatë shtetet e rajonit ballkanik 

Parlamenti Evropian të mërkurën ia dha dritën e gjelbër ndarjes së fondeve për gjeneratën e re të shteteve në zhvillim në mënyrë që ...

Lajçak në Kosovë, pritet takimi me Kurtin

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, nga sot nis një vizitë zyrtare në Kosovë.

Von der Leyen: BE dhuron 200 milionë doza të tjera vaksine

Ursula von der Leyen, Presidentja e Komisionit Evropian, e përshëndeti si sukses menaxhimin e pandemisë së coronas në BE. S