Postet nga: Arben Vitia

Kurti dhe Vitia premtojnë mbështetje për inspektorët e rinj shëndetësorë

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, janë takuar më 15.04.2024 me inspektorët e rinj shëndetësorë e farmaceutikë.

Vitia: Të gjithë invalidët e UÇK-së do të kompensohen për ndërrimin, mirëmbajtjen dhe vendosjen e protezave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë raportimin në Komisionin për mbikëqyrje të financave publike ka folur edhe për vendimin e Qeverisë së Kosovës pë...

Ministri Vitia anulon vendimin për themelimin e spitalit të Podujevës, i rekomandohet ndërtimi i një poliklinike

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka shfuqizuar vendimin e vitit 2016 për themelimin e spitalit të Podujevës.

Kurti dhe ministri Vitia vizituan renovimet në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, synohet shtimi i shërbimeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vizituar Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës më 08.03.2024, për të parë nga afër renovimet ...

Ministri Vitia kritikon qeveritë e kaluara lidhur me Fondin për Sigurime Shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia është deklaruar sot në Kuvendin e Kosovës lidhur me funksionalizimin e Fondit për Sigurime Shëndetësore.

Vdekja e 4-vjeçares në QKUK, ministri Vitia në Komisionin parlamentar: Nuk ka ende të evidentuar se ka pasur neglizhencë 

Detaje të reja lidhur me vdekjen e 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK u shpalosën nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe drejtori i SHSKUK-së, Elvir Azizi, ...

Ministri Vitia bën thirrje për hetimin e çdo detaji për vdekjen e 4-vjeçares

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka reaguar pë rastin e vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK.

Pozita e drejtorit të Fondit të Sigurimit Shëndetësor, e ‘padëshiruar’ në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë asesi s’po mund ta zgjedhë drejtorin e Fondit të Sigurimit Shëndetësor.