Postet nga: Arben Vitia

Haxhiu qeverisë “Hoti” i referohet si "Qeveri Koti"

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në tubimin e sotëm të cilin po e mban Lëvizja Vetëvendosje në nder të themelimit të saj dhe 21 vjetorit të çlirimit ...

Nga nesër hapen: Çerdhet, kopshtet, restorantet, qendrat tregtare, kufijtë tokësorë...

Kryeministri në detyrë Albin Kurti pas mbledhjes së kabinetit qeveritar ka bërë të ditur se nga nesër fillon faza tjetër e lehtësimit të masave duke pë...

Pamje - Albin Kurti takohet me Shpend Ahmetin

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka filluar takimin me kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti.

Japonia e ndihmon Kosovën me mbi 700 mijë dollarë në luftën kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Arben Vitia, priti sot në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën Japoneze në Prishtinë, Mitsunori Ogasawara.

Priten lehtësime në ekonomi

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa ...

Ministri Arben Vitia: Do të hapen kufijtë, shkollat e çerdhet

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur se do të bëhet hapja e shkollave në vendin tonë e ...

Të enjten hapen objektet fetare

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia përmes një conference për media ka bërë të ditur se që nga e enjtja do të fillojë hapja e kishave ...

Vendime të reja të Ministrisë së Shëndetësisë për lirinë e lëvizjes

Që nga 28 maji nuk do të ketë më kufizime të lirisë së lëvizjes për qytetarët gjatë ditës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!