Postet nga: Kufiri

Bjellorusia mban stërvitje ushtarake pranë kufirit me BE-në

Zyrtarët e mbrojtjes të Bjellorusisë kanë njoftuar për nisjen e stërvitjeve ushtarake pranë kufirit me Poloninë, shtet anëtar të Bashkimit Evropian.

Fluks në Morinë, Minxhozi: Liberalizimi i kufijve ka dhënë efekte

Fundjava në Morinë ka nisur me një fluks të lartë të qytetarëve  të Kosovës dhe mjeteve që kanë hyrë në Shqipëri për pushime në bregdetin shqiptar ...

Fundjava pa kontrolle e regjistrime në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë

Nga e shtuna, në fundjavat gjatë sezonin veror, kalimi i kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë po bëhet pa kontrolle dhe pa regjistrime.

Lëvizja në kufi pa pengesa, nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë në fundjavë

Nga sot lëvizja në kufirin me Kosovën do të bëhet pa pengesa dhe regjistrime përgjatë çdo fundjave.

Pritjet në kufi, jo më shumë se 5 minuta

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar mbi gjendjen e pikë-kalimeve kufitare të vendit.

Kosova dhe Shqipëria ‘pa kufi’ gjatë verës dhe fundjavave

Qytetarët e dy shteteve shqiptare, do të mund të lëvizin pa ndonjë pengesë në pikë-kalimet kufitare gjatë verës dhe në fundjava.

SHBA arreston 210 mijë emigrantë në kufirin me Meksikën në mars, numri më i madh në 20 vitet e fundit

Autoritetet kufitare të SHBA-së arrestuan 210 mijë migrantë që tentonin të kalonin kufirin me Meksikën në mars, totali më i lartë mujor në dy dekada, duke nënvizuar sfidat që ...

Kryeministri i Malit të Zi i reagon Albin Kurtit

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, ka reaguar ndaj disa deklarimeve të kryeministrit kosovar, Albin Kurti.