Postet nga: aleksander vulin

SHBA-ja sanksionon Vulinin

Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, është futur në listën e sanksioneve amerikane.

Vulin reagon pas kërkesave që Kosova të anëtarësohet në NATO

Ministri i Punëve të Brendshme në Serbi, Aleksandar Vulin gjatë ditës së sotme është deklaruar se ngjarjet të cilat po ndodhin në Ukrainë siç ka potencuar ai në ...

Gjykata e Apelit në Serbi refuzon ankesën e Ragmi Mustafit për gjuhën e urrejtjes ndaj shqiptarëve nga Aleksandar Vulin

Gjykata e Apelit në Serbi e ka refuzuar ankesën e Ragmi Mustafit, si të pabazuar, ngritur ndaj ministrit të Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, për ...

Historianët i reagojnë Aleksandar Vulin pasi e quajti "gënjeshtër" masakrën e Reçakut

Këmbëngulja e ministrit të Brendshëm serb se masakra e Reçakut e vitit 1999 është "një gënjeshtër e madhe" është pjesë e një politike të që...

Osmani: Serbia mund të bëjnë filma për masakrën e Reçakut, por e vërteta është ndryshe

Presidentia e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas deklaratave të Aleksandër Vullinit, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë lidhur me masakrën e Reçakut.

Reagon Shaip Kamberi pasi ministri i Serbisë mohon masakrën në Reçak: Vulin i thotë mendimet e Vuçiqit

Shpikje, falsifikim dhe gënjeshtër e ka quajtur masakrën e Reçakut, ministri Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin.

Ministri i Brendshëm në Serbi e quan gënjeshtër e shpikje masakrën e Reçakut

Ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandër Vulin e ka quajtur shpikje, falsifikim dhe gënjeshtër masakrën e Reçakut.

Çitaku: Gjykatat në Serbi vulosën racizmin ndaj shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd ka refuzuar ta shpallë fajtor ministrin Aleksandar Vulin për diskriminim, fyerje dhe gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve.