array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Shqipron Xhema

Shqipron Xhema

Shqipron Xhema i është bashkuar ekipit të Kallxo.com në vitin 2023. Më herët ka punuar në TV Tema, Gazeta Blic dhe Tribuna Channel.

Shqiproni ka të kryer bachelorin në Shkenca Politike teksa vazhdon studimet master në drejtimin Integrime Evropiane dhe Administratë Publike, teksa ka ndjekur një sërë trajnimesh si: Shkolla për Prokurim Publik – Birn, Shkolla e Aktivizmit – INPO, Shkolla Politike – PIPS, Shkolla për Gazetarinë Hulumtuese – Çohu dhe trajnime të tjera. Gjatë karrierës së tij është marr me tema të prokurimit publik, politikës por edhe ngjarjeve të tjera ditore.

Hobi i Shqipronit është shahu teksa është edhe fans i futbollit dhe AC Milan.

Vjedhje e rëndë tek liqeni në Ruboc të Kamenicës

Dyshohet se një person u vetëplagos në Prishtinë

Dyshohet se kanosi një person për të mos dëshmuar në gjykatë - arrestohet i mituri në Prishtinë

Dyshohet se ushtroi dhunë fizike ndaj vajzës së tij, arrestohet babai në Prishtinë

Qëlloi me armë zjarri qenin e një shtetasi të huaj - arrestohet kosovari në Prishtinë

Sulmohet seksualisht një shtetase e huaj në Prishtinë

Tejkaloi në vijë të plotë e nuk kishte as patent shofer, 22-vjeçarit në Ferizaj i inicioet fetëparaqitja për gjykatë

Nexhat Krasniqit i refuzohet ankesa për tu rikthyer në shërbimin civil

Tërmet në afërsi të Ulqinit

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës

Vodhi armën dhe dokumente personale të zyrtarit të AKI-së, arrestohet i dyshuari në Prizren

Vendimi i Gjykatës së Gjakovës për policin Tush Gjini dhe qytetarin, të arrestuar për ryshfet

Zelensky i komenton presidentit shqiptar: Faleminderit për solidaritetin e palëkundur me Ukrainën

Bujqit polakë e bllokojnë një autostradë të rëndësishme me Gjermaninë

Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë - LVV: Qindra prova, ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale