Postet nga: Kalim i paautorizuar i kufirit

Hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë me motoçikletë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë shoqëruar në stacion policor një person të dyshuar për kalim ilegal të kufirit.

4 raste të kalimit të paautorizuar të kufirit në Leposaviq

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se në fshatin Bistricë të Leposaviqit në 4 raste në ndara ka ndaluar qytetarë për kalim ilegal të kufirit duke ...

Policia ndalon veturën me targa të Serbisë në Leposaviq, kapen dy persona që kaluan ilegalisht kufirin

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje gjatë patrullimit kanë ndaluar një veturën me targa të Serbisë.

Tentoi të kontrabandojë mbi 11 mijë kilogramë pemë nga Serbia, i dyshuari kapet nga Policia

Mijëra kilogramë pjeshkë, nektarinë, dardha, kumbulla e kajsi janë sekuestruar nga Policia e Kosovës mbrëmë.

Tentoi ta kalonte ilegalisht kufirin me mitrolaz në bagazh të veturës, ndalohet nga Policia në Jarinjë

Policia Kufitare e Kosovës njofton se sot rreth orës 12:50, në Sharpelj-Jarinje, në brezin kufitar me Serbinë, ka ndaluar një person të dyshuar, i cili udhëtonte në drejtim ...

Ndalohet një serb në veri, dyshohet për kalim të paautorizuar të kufirit dhe kontrabandë me mallra

Policia e Kosovës njofton se njësitë policore kanë ndalur një veturë në rrugën Bistricë- Sharpel, me drejtues një serb, i cili dyshohet se ishte futur në ...

Hyri nga Serbia në Kosovë në mënyrë të kundërligjshme

Një person është arrestuar në fshatin Tresava të Leposaviqit për kalim të paautorizuar të kufirit.

Podujevë, kapet i dyshuari me mbi 3 metra kub dru në traktor

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë patrullimit në Podujevë, kanë takuar një person të dyshuar, i cili me traktorin e tij me rimorkio kishte të ngarkuara 3.5 metra kub ...