Postet nga: kosova

Kotorri: Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 2 miliardë euro për çështjet e pensioneve

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA), sot ka paraqitur dy studimet e bëra në lidhje me finalizimin e dialogut Kosovë - Serbi, "Çështja e ...

Rashica: Humbja e Anglisë nuk i zbeh gjasat tona

Milot Rashica ka dalë në konferencë për media para ndeshjes ndaj Malit të Zi së bashku me trajnerin Bernard Challandes.

Hasani: Me Malin e Zi vetëm fitore, s’kemi zgjidhje tjetër

Autori i golit të fitores për Kosovën kundër Gjibraltarit, Florent Hasani pas ndeshjes në një prononcim për RTK, ka thënë se është i lumtur me ...

Anel Rashkaj për ndeshjen ndaj Gjibraltarit: Duhet të jemi të përgatitur sikur të luajmë kundër Anglisë

Bernard Challandes dhe Anel Rashkaj, kanë mbajtur konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Gjibraltarit, e cila luhet të enjten prej orës 18:00, në ...

Atdhe Nuhiu: Ndaj Malit të Zi po shpresojmë të kemi një rezultat të mirë (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës sot ka mbajtur stërvitjen e dytë në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet ndaj Gjibraltarit dhe Malit të ...

Samir Ujkani: Ndeshja ndaj Malit të Zi është një finale (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës sot ka mbajtur stërvitjen e dytë në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet ndaj Gjibraltarit dhe Malit të ...

Challandes: Duhet ta mposhtim Malin e Zi për ta vazhduar ëndrrën për kualifikim

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur sot në konferencë me media para fillimit të grumbullimit të “Dardanëve” për dy ndeshjet e ...

Veseli: Me mua kryeministër, Kosova nuk do të prishë miqësinë me Amerikën

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli ka mbajtur një tubim elektoral në Gjilan, në krah me Matthew Whitaker, të cilin e prezantoi si "mik të afërt" ...