Postet nga: kosova

Daçiq reagon ndaj masave të reja të reciprocitetit të vendosura nga Qeveria Kurti

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka komentuar veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës, e cila ka vendosur masa të reja të reciprocitetit ...

205 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 311 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të ...

Kurti bisedon me kryeministrin slloven Janez Jansa

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë me kryeministrin e Sllovenisë, Janez Jansa me të cilin biseduan për menaxhimin e pandemisë dhe masat pë...

Infektologu Krasniqi: COVID-19 po shkon, vera po vjen

Nga 138 testime, sot, asnjë person nuk ka rezultuar pozitiv me COVID-19  në Kosovë.

Infektologu kosovar nuk beson se do të ketë valë të dytë të COVID-19 në Kosovë

Infektologu Salih Ahmeti nuk beson se do të ketë një valë të dytë të virusit Covid-19 gjatë vjeshtës. Sipas tij, nëse koronavirusi do të ndjek rrjedhën natyrore ...

Harry Bajraktari: Letra dërguar Trumpit tregon se jemi kundër lëvizjes së kufijve

Në emisionin “Jeta në Kosovë” pas intervistës më ministrin e Financave, Besnik Bislimi, është duke u zhvilluar debat me shqiptarët e Amerikës, të cilët janë bashkuar ...

Përfaqësues të misioneve të BE-së në Kosovë, thirrje për unitet politik në kohë të pandemisë

Shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e Misioneve të BE-së, Ambasadorët e Norvegjisë, Zvicrës dhe Mbretërisë së Bashkuar, Shefi i Bankës Europiane ...

Katër komunat e prekura sot me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK) ka njoftuar se nga 236 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve sot, 10 prej tyre kanë rezultuar pozitiv ...