Postet nga: Lëndim

VIDEO - Momenti kur një vajzë e vogël bie në pusetën që ishte e hapur në mes të trotuarit në Mitrovicën Jugore

Redaksia e KALLXO.com ka pranuar një video ku shihet një fëmijë duke rënë brenda një pusetë që ishte hapur në mes të trotuarit në qytetin e Mitrovicë...

Goditet një punëtor nga kamioni për grumbullimin e mbeturinave, dërgohet në QKUK

Një burrë, punëtor i një kompanie, dyshohet se derisa ishte duke drejtuar kamionin për grumbullimin e mbeturinave, nga pakujdesia  ka goditur punëtorin  e kompanisë.

Një ditë pas lëndimit të minatorëve, ‘Trepça’ jep kontratë për sigurimin e tyre në punë

Ndërmarrja ‘Trepça Sh.A’, nëpërmjet platformës për prokurimin publik në Kosovë ka njoftuar më 18 janar se ka përzgjedh kompaninë me të cilën ...

Mjeku i Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e minatorëve të lënduar - VIDEO

Gëzim Berisha, mjek në Spitalin e Mitrovicës ka thënë se në këtë spital kanë kërkuar ndihmë mjekësore gjithsej 13 minatorë.

Lëndimi i 12 minatorëve nga acidi sulfurik, reagon 'Trepça'

"Trepça" është deklaruar pas aksidentit në horizontin e 11-të në minierën e Stantërg-ut gjatë pastrimit të gypave të pompave me acid sulfurik, nga ku 12 punëtorë mbetë...

12 minatorë të lënduar, 8 po marrin trajtim në emergjencë

Zëdhënësja e Spitalit të Mitrovicës, Nita Mustafa, ka bërë të ditur se numri total i minatorëve të Trepçës të lënduar sot është 12.

Rrahje në Obiliq, lëndohet një i mitur

Një rrahje mes disa të rinjve është raportuar se ka ndodhur dje në Obiliq.

Aksident mes një kamioni dhe një veture në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, dy të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë si pasojë e të cilit janë lënduar dy persona.