// E premte ORA 21:20

0

22 Prill 2018

Prokuroria mbyll dosjen e drogës për djalin e prokurorit special

Drejtësia në Kosovë

Një hulumtim mbi dyvjeçar i “Drejtësia në Kosovë” ka zbuluar rrugëtimin se si një lëndë e drogës ku i dyshuar ishte djali i një prokurori special është mbyllur në Prokurorinë e Prishtinës.

Hulumtimi ofron detaje për djalin e prokurorit i cili ishte arrestuar në posedim droge dhe edhe përkundër faktit se kishte pranuar fajësinë lënda e tij ishte mbyllur nga prokurorja Arbëresha Shala- Rraca.

Hulumtimi zbardh lidhjet e prokurorit special me prokurorinë e Prishtinës ndërsa ofron të dhëna kur Prokuroria e Shtetit për raste të ngjashme kishte ngritur aktakuza dhe të dyshimtit ishin dënuar me burgim, ose me kusht.

Rrugëtimin e rastit të iniciuar nga Drejtoria e Drogave të Policisë, i cili ka përfunduar pa u dërguar në gjykatë mund ta ndiqni këtë të premte nga ora 22 e 20.

Në hulumtim argumentet e tyre i paraqesin:

Arbëresha Shala- Raqa, prokurore e rastit

Zëvendëskryeprokurori i Prishtinës

Kryeprokurori i Pejës

Avokatë dhe ekspertë të fushës

Ish-kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani.

Hulumtimin mund ta ndiqni të premten nga ora 22 në RTK dhe live në KALLXO.com.

NDËRLIDHUR

Vetëvendosje
 

Vetëvendosje organizon takimin për zgjedhjet me subjektet politike

Lëvizja Vetëvendosje! ka bërë të ditur se do të organizojë sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku do jenë të ftuara subjektet politike në Kosovë. Kjo tryezë mbahet me synim arritjen e konsensusit për realizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës, si zgjidhja demokratike që do të […]

Kadri Veseli
 

Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot do të udhëtojë për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cilat sivjet mbahen në Tiranë. Ky aktivitet është organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë, në të cilin pritet të marrin pjesë kryetarë të parlamenteve nga vendet e rajonit dhe të ftuar të tjerë të shumtë. […]

ngjarjet dites
 

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Gjilan, Drejtorisë së Arsimit dhe Komitetit Olimpik të Kosovës mbahet aktiviteti i vrapimit të fëmijëve të lindur në vitin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në shënim të Ditës Olimpike. (Kazerma e FSK, ora 09:00) Shënohet Dita Olimpike 2018, ku pjesëmarrës janë rreth […]

moti
 

Gjatë ditës diell, në mbrëmje pritet shiu

Në pjesën më të madhe të vendit sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë, por pasdite dhe në mbrëmje do të bie shi e përcjellë me stuhi. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 në 17 gradë, kurse ajo më e larta e ditës nga 25 në 29 gradë. Sipas […]

PSD
 

PSD zgjedh Kryesinë e re dhe dy nënkryetarët

Këshilli Drejtues i Partisë Socialdemokrate ka zgjedhur sot kryesinë e re dhe dy nënkryetarë. 40 për qind e 21 anëtarëve të Kryesisë janë gra, ka njoftuar PSD. Anëtarët e zgjedhur të Kryesisë janë: Adonis Tahiri, Aida Dërguti, Agon Baraku, Albulena Smakaj, Alisa Hasani, Bajram Kelmendi, Belgzim Kamberi, Besa Baftiu, Dardan Molliqaj, Dardan Sejdiu, Donika Çapriqi, […]

TË FUNDIT

Vetëvendosje
 

Vetëvendosje organizon takimin për zgjedhjet me subjektet politike

Lëvizja Vetëvendosje! ka bërë të ditur se do të organizojë sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku do jenë të ftuara subjektet politike në Kosovë. Kjo tryezë mbahet me synim arritjen e konsensusit për realizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës, si zgjidhja demokratike që do të […]

Kadri Veseli
 

Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot do të udhëtojë për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cilat sivjet mbahen në Tiranë. Ky aktivitet është organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë, në të cilin pritet të marrin pjesë kryetarë të parlamenteve nga vendet e rajonit dhe të ftuar të tjerë të shumtë. […]

ngjarjet dites
 

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Gjilan, Drejtorisë së Arsimit dhe Komitetit Olimpik të Kosovës mbahet aktiviteti i vrapimit të fëmijëve të lindur në vitin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në shënim të Ditës Olimpike. (Kazerma e FSK, ora 09:00) Shënohet Dita Olimpike 2018, ku pjesëmarrës janë rreth […]

moti
 

Gjatë ditës diell, në mbrëmje pritet shiu

Në pjesën më të madhe të vendit sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë, por pasdite dhe në mbrëmje do të bie shi e përcjellë me stuhi. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 në 17 gradë, kurse ajo më e larta e ditës nga 25 në 29 gradë. Sipas […]

boris johnson
 

Ministri britanik viktimë e një mashtrimi telefonik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson zhvilloi një bisedë telefonike me një mashtrues rus, i cili është hequr si kryeministri armen, me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet mes Londrës dhe Moskës, bëri sot të ditur Ministria që ai drejton. Ministri i Punëve të Jashtme, pasi e kuptoi që ishte një mashtrim, i […]

Tash

NA NDIQNI

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend