Postet nga: Policia e Kosoves

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në autostradën Ferizaj – Prishtinë

Një person i gjinisë femërore është gjetur pa shenja jete në autostradën "Arbën Xhaferi", drejtimi Ferizaj-Prishtinë, sonte, më 21.02.2024, rreth orës 20:00.

Arrestohet një i kërkuar në Ferizaj, dyshohet për vrasje në Oslo të Norvegjisë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili kërkohej me urdhër arrest ndërkombëtar.

Drejtoi automjetin nën ndikimin e alkoolit, i ndalohet vozitja për një vit, 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Policia e Kosovës ia ka ndaluar një shoferi drejtimin e automjeteve për një vit dhe i ka shqiptuar gjobë 500 euro dhe tri pikë negative.

Gjakovë, u publikuan pamje të tejkalimit në zonë të ndaluar, shoferit të autobusit i ndalohet vozitja për 3 muaj

Një video-incizim i shpërndarë në internet, ku, sipas Policisë, shihej një shofer autobusi duke tejkaluar në zonë të ndaluar, ka çuar në dënimin e tij.

Policia ia kthen qytetarit paratë që i kishin rënë në pikën kufitare në Bërnjak

Policia e Kosovës ia ka kthyer një qytetari 200 euro dhe 1 mijë e 510 dinarë që i kishin rënë në pikën kufitare në Bërnjak.

Zjarr në një objekt në lagjen Pejton në Prishtinë - VIDEO

Një objekt është përfshirë nga zjarri në rrugën 'Ukshin Hoti' në Prishtinë.

Arrestohet një i dyshuar për gjuajtje me armë zjarri, Policia i konfiskon kallashnikov e pistoletë

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person në Prishtinë nën dyshimin se ka shtënë me armë zjarri.

Gjilan, një person raporton se u kanos me jetë nga vëllai

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit.