Postet nga: basketboll

Sot finalja Penza VS Prishtina në konkurrencën e vajzave

KBF Penza dhe KBF Prishtina do të përballen në mes veti sonte prej orës 19:00 në kuadër të finales në konkurrencën e vajzave në Superligën e ...

Ndeshjet e Superkupës në Basketboll në kategorinë e vajzave zhvillohen më 4 dhe 5 tetor

Në gjysmëfinale do të përballen Penza dhe Vëllaznimi, si dhe në ndeshjen e dytë Prishtina me Bashkimin. Finalja do të zhvillohet më 5 tetor, thuhet në njoftimin e ...

VIDEO - Dy sallat sportive shfrytëzohen për vaksinimin, Federata e Basketbollit kërkon lirimin e tyre

Sezoni i ri në basketbollin kosovar do të nisë më 1 shtator me Superkupën e Kosovës, kurse Superliga, Liga e Parë dhe kategoritë e reja priten të nisin kah ...

Kosova fiton edhe ndaj Shqipërisë në European Challenger

Dardanët e rinj nuk kanë të ndalur në turneun që po mbahet në Prishtinë.

Historike, Kosova në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla

Kombëtarja e Kosovës A, te vajzat e ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Basketboll, Kosova U20 pëson debakël nga Hungaria

Kombëtarja e Kosovës U20 në kategorinë e djemve ka pësuar humbje me rezultat të thellë 46-92nga Hungaria më kuadër të FIBA European Challangers.

Basketbollistet e Kosovës mposhten nga Luksemburgu

Kombëtarja e Kosovës A në basketboll në kategorinë e vajzave ka pësuar humbje me rezultat 65-94, nga Luksemburgu në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian për ...

Vashat e Kosovës të gatshme për debutim

Kombëtarja e Kosovës A në basketboll në kategorinë e vajzave është e gatshme për ta bërë debutimin historik në Kampionatin Europian për Shtete të Vogla, ...