Postet nga: basketboll

Rrihen tifozët në një ndeshje basketbolli në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë zhvillimit të një ndeshje basketbollistike në Prishtinë, disa simpatizantë janë përfshirë në rrahje me ç’rast njëri nga ta, kishte pë...

VIDEO: Festë në Mitrovicë, qytetarët presin ekipin që fitoi Kupën e Kosovës

Qindra qytetarë të Mitrovicës janë mbledhur në sheshin “Agim Hajrizi” për të pritur ekipin e tyre të zemrës – KB Trepça, i cili sonte e fitoi Kupë...

Shkolla kampione e Mitrovicës në basketboll

Në garat komunale të 17 nëntorit në basketboll, ekipi i vajzave dhe djemve të gjimnazit “Frang Bardhi” dolën të parët në Mitrovicë. 

Kosova e pafuqishme përballë Norvegjisë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll është treguar e pafuqishme kundër Norvegjisë në kuadër të ndeshjes kualifikuese për FIBA “Eurobasket 2025”.

Basketboll, Marmarinos publikon listën e basketbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Norvegjisë dhe Danimarkës

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Christos Marmarinos ka bërë publike listën e 12 basketbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Norvegjisë dhe Danimarkës.

Basketboll, Rahoveci bëhet me trajner të ri

KB Rahoveci ka njoftuar se ka emëruar trajner të ri Serhat Shehit i cili vie nga Turqia.

Kombëtarja e Kosovës në basketboll publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Selektori i kombëtares së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit nëntor.

Sot finalja Penza VS Prishtina në konkurrencën e vajzave

KBF Penza dhe KBF Prishtina do të përballen në mes veti sonte prej orës 19:00 në kuadër të finales në konkurrencën e vajzave në Superligën e ...