Real Madrid dhe Bayern Munich kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Real Madrid është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur Manchester Cityn vendas pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Real Madrid, është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1.

Kjo ndeshje ka shkuar në vazhdime, dy herë nga 15 minuta, ndërsa pas penalltive ekipi i Real Madridit fitoi ndeshjen.

Real Madridi e ka shënuar golin e parë në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve në minutën e 12-të.

Ndërsa, Manchester City ka barazuar në 1:1 rezultatin me golin e Kevin De Bruyne në minutën e 76-të.

Ndërsa, në ndeshjen tjetër, Bayern Munich ka shkuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi mposhti Arsenalin me rezultat 1-0 në ndeshjen e dytë.

Bavarezët golin e fitores e shënuan në minutën e 63-të.