Postet nga: liga e kampionëve

Real Madrid triumfon në Ligën e Kampionëve

Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve me rezultat 2:0 kundër Borussia Dortmund.

Real Madrid shkon në finalen e Ligës së Kampionëve

Real Madrid e ka mposhtur Bayern Munich me rezultat 2-1, duke shkuar kështu në finalen e Ligës së Kampionëve.

Borussia Dortmund mposht PSG-në në ballafaqimin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Me rezultat 1:0 ka përfunduar ballafaqimi i dytë i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Borussia Dortumund dhe Paris Saint-Germain.

Bayern dhe Real Madrid baras në ballafaqimin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Me rezultat 2:2 ka përfunduar ballafaqimi i parë i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Bayern Munich dhe Real Madridit.

Real Madrid dhe Bayern Munich kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Real Madrid është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur Manchester Cityn vendas pas ekzekutimit të penalltive.

Barcelona mposhtet në shtëpi nga PSG, parisienët kualifikohen në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Barcelona është mposhtur në shtëpi nga Paris Saint Germain (PSG) me rezultat 1:4.

ISIS kërcënon se do të sulmojë stadiumet e ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve, reagon UEFA

Grupi terrorist ISIS ka kërcënuar me mesazhin “Vritini të gjithë" krahas emrave të katër stadiumeve ku do të luhen ndeshjet e çerekfinales së Ligës së Kampionë...

Në ndeshje dramatike, Barcelona dhe Arsenali kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Arsenali ka eliminuar Porton nga Liga e Kampionëve pas ekzekutimit të penalltive (4-2) duke siguruar kalimin në çerekfinale.