Postet nga: "el classico"

Real Madrid mposht Barcelonën, pothuajse ia shuan gjasat për titull

Real Madrid ka shënuar një fitore vendimtare në luftën për titull në La Liga, duke e mposhtur Barcelonën me rezultat 3 me 2 në derbin spanjoll "El Classico".

Cilat janë ndeshjet kryesore në futbollin evropian këtë fundjavë?

Adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi që këtë fundjavë të shijojnë disa ndeshje derbi në ligat më të forta në Evropë.

Shqipëri, gjykatësit e derbit “El Classico” dënohen me nga 2 vjet burg për korrupsion

Pas hetimit dhe gjykimit maratonë, Krimet e Rënda shpallën fajtorë gjyqtarët Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno si dhe biznesmenin Namik Sadik, i cili akuzohet se ...

Busquets: Barazimi është i drejtë, ishte një lojë e barabartë

Mesfushori i Bacelonës Sergio Busquets, ka folur pas përfundimit të ndeshjes Barcelona – Real Madrid e cila kishte përfunduar me rezultat 1-1.

Surez flet para ‘El Classicos’: Të luash në ‘El Classico’ është një ndjenjë e veçantë

Sulmuesi uraguajan Luis Suarez, ka folur për ndeshjen më të shikuar në planetë, Barcelonë- Real Madrid, apo siç njihet ndryshe si “El Classico”.

Përfundon pa fitues El Classico

Barcelona dhe Real Madrid zhvilluan një ndeshje fantastike ku nuk munguan golat, tensionet, kartonët e verdhë si dhe të kuq.

Konfirmohen data dhe ora e ‘El Classico’-s

Barcelona do të presë Real Madridin në “El Clasicon” numër katër të sezonit, në “Camp Nou”, të dielën më 6 maj, në orën 20:45, ka zyrtarizuar La Liga.