Postet nga: AAK

Opozita të revoltuar për caktimin e koeficientit për pagat, bojkotojnë seancën e Kuvendit

Tri partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë bojkotuar seancën e sotme të Kuvendit, ...

Haradinaj për Asociacionin: Duan ta përdorin si ‘mbulesë’ për ta kundërshtuar marrëveshjen e madhe

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me diskutimet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Nuk kalon Ligji për Skemat Pensionale të Financuara nga Shteti

Me 25 vota pro, 32 kundër dhe katër abstenime nuk ka kaluar Projektligji për për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Skemat Pensionale të Financuara nga ...

Haradinaj në takim me delegacionin amerikan shtron nevojën urgjente të arritjes së marrëveshjes finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka informuar që është takuar me delegacionin amerikan.

AAK: Gjykata Kushtetuese njeh të drejtën për pensionistët kontributdhënës para 1 janarit 1999

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që të largojë nenin 8 të ligjit për skemat pensionale. Ky nen ...

Tahiri: Ligji i Pagave shpëton nga dërgimi në Kushtetutese nëse koeficinti është 129 euro

Kryetari i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar nga qeveria që sa më parë të bëj publik koeficientin ...

Ish-deputeti Haxhi Shala thotë se nuk është në dijeni për ngritje të aktakuzës për vjedhje të votave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj shtatë personave për shkak të dyshimit për falsifikim të rezultateve të votimit në zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 14 shkurt 2021.

Haradinaj: Barrikadat interes i Putinit, KFOR-it nuk mund t’i vendosen afate

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se situata në veri të Kosovës po bëhet gjithnjë e më serioze.