Postet nga: FC Drita

FFK dënon Dritën me katër ndeshje pa praninë e tifozëve

Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së parë të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka dënuar klubin e futbollit Drita me katër ...

KF ‘Drita’ mbron drejtorin e saj pas incidentit, nuk e shkarkon nga pozita

Kryesia dhe stafi drejtues i Klubit të Futbollit “Drita” nga Gjilani, ka reaguar pas incidentit në të cilin dyshohet se ishte i përfshirë drejtori i saj Valon Zymberi.

Shtyhet ndeshja Prishtina - Drita, shkaku i borës dhe akullit

Është shtyrë përballja e Superligës së Kosovës mes Prishtinës dhe Dritës që ishte paraparë të mbahej sot, për shkak të borës dhe akullit.

Dita e ndeshjeve, dy takime interesante në Albi Mall Superligën e Kosovës

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje interesante të vlefshme për xhiron e dytë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Prishtina – Drita, tifozëve 'Intelektualët' u ndalohet pjesëmarrja

Ndeshja e futbollit mes ekipit kryeqytetas, FC Prishtina dhe atij gjilanas, FC Drita, do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve mysafirë në mënyrë të organizuar.

Llapi pret Dritën në ‘Zahir Pajaziti’, interesant edhe dueli tjetër në Gjilan

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së 14-të, ku dy të tjera janë në program për tu zhvilluar sot.

Ishte i jashtëzakonshëm përballë tyre, Arbnor Muja zyrtarisht nënshkruan për Royal Antwerp

Paraqitjet e jashtëzakonshme në garat evropiane të Arbnor Mujës, ku dy prej tyre i zhvilloi kundër skuadrës së njohur belge Royëal Antwerp, nuk mbeten pa ...

Drita i shkakton shumë probleme Prishtinës, Drenica triumfon me shumë mund ndaj Ballkanit

Drenica ka fituar me shumë mund ndaj kampionit të këtij edicionit Ballkanit në kuadër të javës së 35-të në BKT Superligën e Kosovës me rezultat 3...