Postet nga: ISIS

Mbrojtja pa shkresa të lëndës, shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për pjesëmarrje në grupin e ISIS-it

Blerim Syla, i akuzuar për pjesëmarrje në grupin terrorist ISIS, ka dalë para gjykatës së Prishtinës, nën akuzat për pjesëmarrje në grupin e ...

ISIS kërcënon se do të sulmojë stadiumet e ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve, reagon UEFA

Grupi terrorist ISIS ka kërcënuar me mesazhin “Vritini të gjithë" krahas emrave të katër stadiumeve ku do të luhen ndeshjet e çerekfinales së Ligës së Kampionë...

Turqia arreston afër 150 anëtarë të dyshuar të IS-it

Policia turke ka arrestuar 147 ekstremistë të dyshuar të Shtetit Islamik (IS) në operacionet e kryera në 30 qytete dhe provinca, tha ministri i Brendshëm, Ali Yerlikaya.

Paraburgim për të dyshuarit për sulmin terrorist në sallën e koncerteve në Rusi

Katër të dyshuarit në rastin e sulmit në sallën e koncerteve 'Crocus City' në Rusi do të jenë në paraburgim deri më 22.05.2024, raporton media amerikane CNN.

Grupi i Shtetit Islamik jep detaje të reja për sulmin vdekjeprurës në Moskë

Grupi i Shtetit Islamik ka dhënë detaje të reja rreth sulmit të mbrëmshëm (22.03.2024) në një sallë koncertesh në periferi të Moskës, në të cilën u ...

Irani e mohon se SHBA-ja e paralajmëroi për sulmin vdekjeprurës nga ISIS

Irani i ka hedhur poshtë raportimet në media se Shtetet e Bashkuara (SHBA) e kishin paralajmëruar për një sulm nga grupi ekstremist, Shteti Islamik (ISIS), ku u vranë ...

Shteti Islamik e merr përgjegjësinë për shpërthimet vdekjeprurëse në Iran

Shteti Islamik (IS) e ka marrë përgjegjësinë për dy shpërthimet në Iran, ku u vranë së paku 84 njerëz gjatë shënimit të përvjetorit të ...

“Fero” fotografohet me të dënuarin për rekrutim të luftëtarëve të ISIS-it

Feronit Shabani, i njohur si “Fero”,  është shndërruar në javët e fundit në subjekt diskutimesh pas njoftimit se ai ka vendosur t'i dedikohet islamit dhe të largohet nga ...