Postet nga: Albulena Haxhiu

Dështon për të katërtën herë dështon seanca gjyqësore për gazin lotsjellës në Kuvend

Ka dështuar sërish të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-deputeteve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu dhe Besa Baftiu, si dhe deputetëve të Aleancës pë...

Ish-ministrja e Drejtësisë e quan skandaloz uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-Ministrja e Drejtësisë dhe ish-deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se është e shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajt, për vrasjen ...

Haxhiu i përgjigjet Isa Mustafës: LVV e ka kundërshtuar dhe e kundërshton 'Zajednicën'

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili tha se Gjykata Kushtetuese e ka vërtetuar se marrëveshja pë...

Albulena Haxhiu: Si mund të jetë anti-amerikan njeriu më i votuar i popullit pro-amerikan?

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një shkrimi ka reaguar lidhur me akuzat që u bënë ndaj ...

Haxhiu: Delegacioni shkoi kinse për njohje e u pajtuan ta heqin termin Republikë

Ish-ministrja e Drejtësisë nga Qeveria Kurti, Albulena Haxhiu  tha se delegacioni i Kosovës shkoi kinse për njohje e u pajtuan që ta heqin termin Republikë nga kjo ...

Haxhiu fton partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit për Qeverinë Hoti

Ish- Ministrja e Drejtësisë nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu  i ka ftuar partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit të  nisur nga partia e saj ndaj ...

Dështon për herë të tretë gjykimi për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Gjykimi ndaj ish-deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, deputetëve të AAK-së Donika Kadaj-Bujupi e Pal Lekaj si dhe  ish-deputetes së Vetëvendosjes, Besa Baftiu sërish ka dështuar ...

Nesër pritet të fillojë gjykimi ndaj Albulena Haxhiut dhe deputetëve të tjerë për gazin lotësjellës në Kuvend

Nesër pritet të fillojë gjykimi ndaj ish-deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, deputetëve të AAK-së Donika Kadaj-Bujupi e Pal Lekaj, e ish-deputetes së Vetëvendosjes, Besa Baftiu.