Postet nga: AUV

Sulmet nga qentë endacakë, padi ndaj tri institucioneve shtetërore për mosveprim

Qendra për Raste Gjyqësore Strategjike përmes Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) dhe dy qytetareve të Kosovës, të cilat kanë pësuar sulm nga ...

Lahi Ibrahimaj mori mbi 30 mijë euro subvencione nga Ministria e Bujqësisë (DOKUMENT)

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Agjencionit të Ushqimit dhe Veterinës, Lahi Brahimaj ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se ka marrë mbi 30 mijë euro nga Ministria ...

AUV: Për pesë muaj në Kosovë u shqiptuan 60 gjoba për shkelje të Ligjit të duhanit

Zyrtari për informim në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV), Lamir Thaçi, ka bërë të ditur për KALLXO.com se për pesë muaj në Kosovë ...

Dyshimet për helmim të nxënëseve në Mitrovicë, AUV nis hulumtimin e rastit

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka filluar hulumtimin e rastit pas marrjes se informatës në lidhje me dyshimin për helmim të disa nxënësve në Mitrovicë.

Podujevë, Inspeksioni gjen produkte me afat të skaduar në markete të ndryshme

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Podujevës në një aksion gjatë ditës së sotme ka gjetur produkte me afat të skaduar në markete të ndryshme.

AUV urdhëron tërheqjen e të gjitha produkteve KINDER nga tregu

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë e Kosovës ka njoftuar se është urdhëruar tërheqja e tërësishme e produkteve KINDER nga prodhuesi Ferrero pas dyshimeve për ...

Agjencia e Ushqimit tërheq nga tregu disa seri të produkteve Kinder

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka tërhequr nga tregu disa produkte Kinder të prodhuesit Ferrero për shkak të paralajmërimeve se mund të ketë prezencë të salmonelës.

AUV: Në Kosovë nuk ka grip të shpezëve, vazhdon ndalimi i importit nga Shqipëria

Tash e pesë ditë Kosova ka ndaluar importin e shpezëve nga Shqipëria, pas paraqitjes së rasteve te gripit të shpezëve në Durrës, megjithatë në vendin tonë ...