Postet nga: manchester city

Real Madrid dhe Bayern Munich kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Real Madrid është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur Manchester Cityn vendas pas ekzekutimit të penalltive.

Manchester City së shpejti me shkollë të futbollit në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se së shpejti në Shqipëri do të nis shkolla e futbollit nga kampioni i Premierligës angleze, Manchester City.

Guardiola i bashkohet listës së trajnerëve që kanë fituar së paku tri herë Ligën e Kampionëve

Manchester City u shpall fitues i Ligës së Kampionëve me fitoren 1-0 ndaj Interit të shtunën.

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve

Manchester City e ka fituar për herë të parë në histori të tyre Ligën e Kampionëve, pasi në finale e mposhti Interin me rezultat 1-0.

Man City - Inter luhet në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro, aty u luajt edhe finalja Liverpool - Milan

Manchester City dhe Inter do të luajnë sonte në stadiumin Olimpik Ataturk të Stambollit finalen e Ligës së Kampionëve.

Manchester City feston titullin e tretë radhazi dhe të nëntin në histori

Manchester City është shpallur kampion i Ligës Premier për të tretin vit radhazi dhe kjo erdhi pas humbjes së Arsenalit ndaj Nottingham Forest.

Manchester City mposht Real Madridin, përballet me Interin në finalen e Ligës së Kampionëve

Manchester City mposhti Real Madridin me rezultat 4 me 0 në gjysmëfinalen që u zhvillua në stadiumin “Etihad” të Manchesterit.

Liverpooli ia shkakton humbjen e parë sezonale Cityt

Liverpooli i është gëzuar fitores ndaj Manchester Cityt (1-0) në Anfiled duke ia shkaktuar humbjen e parë sezonale kampionit në fuqi të Ligës Premier.