Postet nga: ali ahmeti

Pas opozitës shqiptare, edhe BDI-ja me kandidat për president të Maqedonisë së Veriut

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të marrë pjesë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, por kryetari i kësaj partie, Ali Ahmeti nuk do ...

Ahmeti: Të gjithëve ju shkëlqejnë sytë nga gëzimi

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur para mbajtjes së seancës së Kuvendit, duke thënë se të gjithë të pranishmëve në Kuvend ju shkëlqejnë sytë nga ...

Xhaferi: Nuk ekzistojnë fjalë mjaftueshëm për të përshkruar kontributin e Ali Ahmetit

Talat Xhaferi, i cili sot pritet të emërohet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, përmes një shkrimi në Facebook, ka lartësuar kryetarin e Bashkimit Demokratik ...

Sot Talat Xhaferi pritet të emërohet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Sot Talat Xhaferi pritet të zgjedhet kryeministri i parë shqiptar në histori të Maqedonisë së Veriut.

Ali Ahmeti: Nesër ditë historike, Maqedonia e Veriut me kryeministrin e parë shqiptar

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti e ka quajtur ditë historike datën 28 janar, ku për herë të parë në Maqedoninë e Veriut do emë...

Ministrat e BDI-së dorëzuan dorëheqjet, do të aktivizohen kur VMRO-DPMNE t’i votojë ndryshimet kushtetuese

Artan Grubi, Bujar Osmani, Kreshnik Bekteshi, Fatmir Besimi dhe Jeton Shaqiri i dorëzuan dorëheqjet kryeministrit Dimitar Kovaçevski, bëri të ditur lideri i BDI-së Ali Ahmeti.

Ali Ahmeti: Japin dorëheqje ministrat e BDI-së në Qeveri

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, ka thënë të dielën se ministrat dhe funksionarët e partisë që udhëheq ai, kanë dhënë ...

Kurti po merr pjesë në Forumin e Prespës, takohet me Ali Ahmetin  

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po merr pjesë në Forumin e Prespës në Strugë të Maqedonisë se Veriut.