Postet nga: faton fetahu

Fetahu: Procesin zgjedhor në veri mund ta quajmë improvizim zgjedhor

Avokati Faton Fetahu mendon se zgjedhjet e fundit në veri nuk mund të quhen proces zgjedhor por improvizim zgjedhor.

Fetahu: PDK-ja e bindur se Ligjin për KPK-në Vetëvendosje e ka bërë për qëllime politike

Faton Fetahu, avokat i PDK-së, është shprehur i bindur që Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës Qeveria e ka bërë vetëm për qëllime ...

Fetahu: Neni 7 i Planit franko-gjerman thotë autonomi për serbët

Avokati Faton Fetahu në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se ka mospajtim të thellë sa i përket pikave 7 dhe 10 të Planit franko-gjerman. Kryeministri i Kosovës, Albin ...

Fetahu: Kosova ka hequr dorë nga njohja

“Marrëveshja më e dëmshme që kur Kosova është në dialog me Serbinë”.

PDK e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Byronë Shtetërore për konfiskim të pasurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar Ligjin për Byronë Shtetërore për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësim të ...

Avokati i Fadil Kodrës: Klienti im u shkarkua pasi nuk iu nënshtrua vullnetit politik të Sveçlës e Kurtit

Kryeministri Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të Agjencisë për Menaxhimin Emergjent, Fadil Kodrën.

Kryeministri Kurti shkarkon Fadil Kodrën (Dokument)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të Agjencisë për Menaxhimin Emergjent, Fadil Kodrën.

KPMSHC anulon vendimin Sveçlës për shkarkim u.d drejtorit të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës ka aprovuar si të bazuar ankesën e ish-ushtruesit të detyrës së drejtorit të ...