Postet nga: Durrës

Kokaina në Durrës, sekuestrohet pasuria e dy të arrestuarve. Kontrolle në 4 kontejnerë të tjerë

Dy personave, Erion Peti dhe Klajdi Xibraku, të arrestuar ditën e shtunë nga prokuroria e Durrësit si të dyshuar në trafikimin e 143 kg kokainë nga Ekuadori në Shqipë...

Sekuestrohen 200 kg kokainë në portin e Durrësit

Një sasi lënde narkotike prej 200 kilogramwsh kokainë është sekuestruar në portin e Durrësit.

Djali me 613 kg kokainë, babai me 49 kg, ja ku ishte fshehur droga

Ditën e sotme policia ka vënë në pranga, babanë e Arbër Çekajt i cili akuzohet se teksa eksportonte banane nga Amerika Latine në një kontejner të firmë...

Resori ekskluziv turistik 'Royal G Hotel and SPA' vjen me super-oferta për ju - FOTO

Royal G Hotel and SPA është një nga hotelet më luksoze në rrjedhën e detit Adriatik.

Gjendet i vdekur në banesë një i moshuar, vite më parë i ekzekutuan të birin biznesmen

Një i moshuar u gjet i vdekur në banesën e tij, në lagjen 17 të qytetit të Durrësit.

Rrugicat historike të Durrësit fshehin thesare arkeologjike të pazbuluara

Zef Tedeschini është një nga banorët e hershëm të lagjes pas bashkisë së Durrësit. Në rrugicat ku ai ecën çdo ditë, në fundin e viteve 1950 filluan ...

Tërmet në Shqipëri, epiqendra afër Durrësit

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Shqipëri.

Shtyhet vizita studimore në Shqipëri e asamblistëve të Prizrenit për shkak të aktakuzës së Speciales

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Prizrenit kanë planifikuar që këto ditë të realizonin një vizitë studimore në Shqipëri.