LIVE - Intervistë me kryeprokurorin e Ferizajt, Shukri Jashari

Në emisionin e sontëm “Kallxo Përnime” do të transmetohet intervista ekskluzive me Shukri Jasharin, Kryeprokuror i Prokurorisë në Ferizaj.

Gjatë intervistës me kryeprokurorin, ai do të tregojë më shumë detaje për:

– Dosjet e vrasjeve në rajonin e Ferizajt;

– Çka pa ai në vendin e ngjarjes pas vrasjes së Gazmend Hysenit, më 28 maj 2022 në Ferizaj;

– Cilat ishin fjalët e viktimës para momentit të vrasjes?

– Kryeprokurori tregon detajet për rrëfimin se si e plagosi zyrtari policor dorasin e Gazmend Hysenit;

– Jashari tregon se cilat janë pistat e hetimit në rastin e vrasjes së Gazmend Hysenit;

– Cilat janë zhvillimet pas vrasjes dhe çka thotë kryeprokurori për armëmbajtësit pa leje?

– Kryeprokurori Jashari flet për hetimet rreth Dardan Krivaqes, të dyshuarin kryesor në rastin e vrasjes së 18-vjeçares në Ferizaj;

– Detajet nga vrasja që tronditi Kaçanikun;

– Ku janë hetimet për drogën që erdhi nga Turqia në Kosovë;

– Jashari tregon se a priten arrestime të reja në rastin Brezovica;

– Kryeprokurori ka folur edhe për dosjet e korrupsionit në rajonin e Ferizajt;

Për këto dhe shumë detaje të tjera na ndiqni sonte në RTV Dukagjini dhe live në KALLXO.com.