Postet nga: Aksioni "Brezovica"

Rasti ‘Brezovica 1’, arrestohet një i dyshuar që ishte në kërkim për dhënie ryshfeti dhe ushtrim ndikimi

Prokuroria Themelore e Ferizajt ka njoftuar se është siguruar prezenca e një të dyshuari i cili ishte në kërkim për rastin e njohur si ‘Brezovica 1’.

Vazhdon aksioni në rastin 'Brezovica'

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka vazhduar aksioni për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara në Brezovicë.

Sveçla për aksionin në rastin “Brezovica”: Jemi të vendosur që të zbatojmë maksimalisht ligjin

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka përgëzuar Policinë e Kosovës, Prokurorinë dhe të gjitha institucionet e tjera për realizimin e aksionit të radhës ...

LVV suspendon asamblistin Berat Lahu, i arrestuar në rastin 'Brezovica'

Lëvizja Vetëvendosje ka suspenduar asamblistin e Kuvendit Komunal të Prishtinës, Berat Lahu i cili u arrestua të mërkurën në aksionin “Brezovica”.

Lista e veturave luksoze që u konfiskuan në rastin 'Brezovica'

Prokuroria Themelore në Ferizaj në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë bastisur 11 lokacione të ndryshme në Prishtinë e Podujevë gjatë aksionit në rastin “Brezovica”.

Arrestohet edhe një person në rastin "Brezovica", dyshohet se ndërmjetësoi marrjen e ryshfetit

Prokuroria e Ferizajt ka njoftuar se është arrestuar edhe një person tjetër në rastin e njohur si "Brezovica".

Rasti 'Brezovica', arrestohet ortaku i Idriz Thaçit vëllait të ish presidentit

Prokuroria e Ferizajt, ditën e djeshme ka njoftuar se ka bastisur gjashtë lokacione dhe ka arrestuar katër persona, ndërsa dy të tjerë mbeten në arrati pasi nuk ...

Aksioni 'Brezovica', prokurori i rastit flet për KALLXO.com

Ka vazhduar edhe sot aksioni në rastin “Brezovica” ku janë bastisur gjashtë lokacione dhe janë arrestuar 4 persona, përfshirë ish-sekretarin e Ministrisë së Infrastrukturës.