Postet nga: shukri jashari

Pamje ekskluzive të konfiskimit të dokumenteve në komunën ilegale të Shtërpcës

Policia dhe Prokuroria e Ferizajt janë rikthyer sërish në Shtërpcë, ku katër muaj më parë e kishin mbyllur komunën ilegale apo paralele serbe.

Pamje ekskluzive – Sekuestrimi i kamerave ilegale që dyshohet se pamjet nga Kosova i dërgonin në Serbi

Forca të mëdha të Policisë, të shoqëruar edhe nga zyrtarë të Prokurorisë së Ferizajt, në orët e para të 7 korrikut ia kanë mësyrë Shtërpcës.

Gjuha e urrejtjes, në Ferizaj burg 48 orë për këdo që zihet me armë

Shpërndarja e gjuhës së urrejtjes dhe mesazheve të dhunshme në rrjetet sociale dhe disa media rozë janë identifikuar si motive të disa incidenteve të dhunshme mes grupeve të ...

Kryeprokurori Jashari tregon se çka do të ndodhë me ata që mbajnë armë pa leje

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, tha se ka kërkuar nga prokurorët në kolegjium se personat që kapen me armë patjetë...

Ku janë hetimet për drogën që erdhi nga Turqia në Kosovë, tregon Jashari

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, tha se mbetet shqetësuese përdorimi i drogës e sidomos nga adoleshentët në rajonin ...

Ku janë hetimet për rastet e korrupsionit në Ferizaj, flet kryeprokurori Jashari

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, ka folur për rastet e korrupsionit në rajonin e Ferizajt dhe hetimi i tyre nga prokuroria ...

Ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj, tregon kryeprokurori

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, ka treguar se ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës, të dyshuarit kryesor për vrasjen e 18...

Kryeprokurori Jashari tregon detajet për vrasjen që tronditi Kaçanikun

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, ka treguar detaje për vrasjen që ka ndodhur më 10 maj në Kaçanik, ku mbeti i ...