Postet nga: Hekuran Murati

Shtesat prej 50 euro për sektorin publik dhe 100 euro për pensionistët do të dalin në tetor

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon për përballje me inflacionin, të prezantuar javë më parë. Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar pikat ...

Murati: Pagat për sektorin publik janë procesuar për ata që kanë punuar me orar të plotë

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon për përballje me inflacionin, të prezantuar javë më parë. Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar pikat ...

Opozita kërkon të dhëna nga thesari për ekzekutimin e subvencionit për krizë energjetike, pozita nuk merr pjesë në votim

Komisioni hetimor parlamentar për menaxhimin e krizës energjetike nga qeveria  nuk ka pasur kuorum që të votojë dërgimin e kërkesat me shkrim të deputetëve opozitar ...

Murati: 60 nga 90 milionë eurot e zotuara për krizë energjetike janë alokuar - LIVE

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovës është duke intervistuar Hekuran Muratin, ministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

Murati intervistohet nga Komisioni Hetimor për menaxhimin e krizës energjetike - LIVE

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovës është duke intervistuar Hekuran Muratin, ministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

VIDEO - Haradinaj kritikon qeverinë se po i pengojnë sa herë që po flet

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar kabinetin qeveritarë që po e pengojnë atë derisa po flet në foltore të Kuvendit.

Ministri Murati i ndërhyn gjatë fjalimit, Haradinaj i thotë “hajde në foltore, urdhëro”

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ndërprerë fjalimin në foltore të Kuvendit të Kosovës, pasi i ka ndërhyrë ministri ...

VIDEO - Dumoshi i lutet ministrit Murati të mos shkojë në seancë: Mshele qatë derë me çelës!

Sot është duke u mbajtur takim mes Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK) dhe Komisionit për Arsim, Shkencë, ...