Postet nga: aleksandar vulin

'Bota serbe' e Vulinit si kërcënim për rajonin

Deklarata e ministrit të Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, në lidhje me projektin e bashkimit të serbëve kudo që janë, të cilët do të ruheshin ...

Kamberi: Gjykata e Beogradit i jep të drejtë fyerjes institucionale ndaj shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka njoftuar se Gjykata e Lartë në Beograd e ka hedhur poshtë padinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar ndaj ministrit të ...

Edi Rama i reagon publikimit të ministrisë serbe ku ofendohen shqiptarët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj një publikimi të Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë, në titull të të cilit përdoret shprehje ofenduese për shqiptarët.

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundërshtoi korrigjimin e kufijve, reagon Vulin

Opsioni i korrigjimit të kufijve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës i ka përplasur liderët e Maqedonisë së Veriut dhe të Serbisë.

Vulin dekoron politikanin opozitar malazez për ‘mbrojtjen e shtetit’ kundër NATO-s

Në një lëvizje të dizajnuar për ta irrituar qeverinë malazeze,  Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, dekoroi me medalje një politikan të shquar opozitar në Mal të Zi, ...

Vulin: Ushtria e Kosovës, kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha se bashkëpunimi i ushtrisë së Serbisë me NATO-n, nën Programin e Partneritetit për Paqe, është një "nivel optimal" i ...

Vulin: Zbuluam edhe një gënjeshtër të Ramush Haradinajt

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e quajti "gënjeshtar" kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, teksa komentoi ndalimin e hyrjes në Kosovë të zyrtarëve serbë.

Bërnabiq: BE-ja të reagojë ndaj ndalimit të hyrjes së Vulinit në Kosovë

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha sot se institucionet e BE-së përgjegjëse për sigurimin e zbatimit të marrëveshjes së Brukselit duhet të reagojnë ndaj ndalimit të ...