Postet nga: armend zemaj

LDK kërkon heqjen e TVSh-së për tre muaj në disa artikuj

Deputeti i Lidhjes Demokratike Armend Zemaj, tha se qeveria e 51 përqindëshit po arrin të merr tatime më shumë nga qytetarët e goditur nga inflacioni krahasuar me secilë...

Armend Zemajt i kthehet mbrapa vetura e shitur në 2021, borxhliu s’pati mundësi t'ia paguante

Ish-ministri i Shëndetësisë, tani deputet i Kuvendit të Kosovës, Armend Zemaj për një vit pati rreth 24 mijë euro të hyra nga buxheti i shtetit.

Pozitë e opozitë në Komisionin hetimor për energji nuk arrijnë të votojnë listën e dëshimtarëve

Deputetët e pozitës dhe opozitës, anëtarë të Komisionit Hetimor Parlamentar në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, kanë dështuar të miratojnë listën ...

Murati kritikon opozitën për mospërkrahje të disa çështjeve në Kuvend

Ministri i Financave, Hekuran Murati në seancën e Kuvendit të Kosovës ka folur për një bashkëpunim të mundshëm me Bankën Botërore në të ...

Zemaj paraqet propozimin për Projektligjin e ri për shëndetësi, tregon çështjet që synon t'i rregullojë

Ish-ministri i Shëndetësisë, tash deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka njoftuar sot se ka paraqitur propozimin për Projektligjin e ri për ...

Zemaj – Nagavcit: Nuk interpretohen vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës ia dha një këshillë ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, pas vendimit të fundit të Gjykatë...

Zemaj: Qeveria Kurti 2 nisi me gjueti shtrigash ndaj bordeve e udhëheqësve të klinikave

Deputeti i LDK-së dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, thotë se dërgimi i mjekëve në komision displinor për deklarime të parregullsive ka karakter politik.

Zemaj drejtuar Kurtit: Kush i mashtroi dhe i largoi shqiptarët i pari, Albin akrobati e jo magjistari

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në debatin e thirrur parlamentar për gjendjen me pandeminë i është drejtuar kryeministrit, Albin Kurti me disa ‘vargje’.