Postet nga: Granit Plava

Vrasja e Liridona Ademajt, tre të pandehurve u vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj të tjerë

Të dyshuarve për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, bashkëshortit të saj, Naim Murseli, si dhe Kushtrim Kokallës dhe Granit Plavës u është vazhduar masa e ...

Naim Murseli përfundon intervistimin në prokurori, detaje nga deklarata e tij

Naim Murseli, i dyshuari për bashkëkryerje në vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademajt më 29 nëntorit të vitit të kaluar, ka përfunduar intervistimin të enjten në ...

Naimi Murseli shkon në prokurori, pritet të vazhdojë intervistimi i tij

Prokuroria Themelore e Prishtinës sot pritet të vazhdojë me intervistimin e të dyshuarit Naim Murselit lidhur me rastin e vrasjes së Liridona Ademaj.

Intervistimi i të dyshuarve për vrasjen e Liridona Ademajt, reagon vëllai i saj

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt, ka shkruar se këtë javë prokurorja e rastit së bashku me hetuesit kanë intervistuar të dyshuarit për vrasjen e motrës ...

Vrasja e Liridona Ademajt, Naim Murseli intervistohet nga Prokuroria

Sot para Prokurorisë së Prishtinës, në Departamentin për Krime të Rënda, në cilësinë e të pandehurit për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt është dë...

Gjykata e Apelit merr vendim për ankesën e Naim Murselit

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore me të cilin i kishte caktuar një muaj paraburgim Naim Murselit dhe dy personave të tjerë lidhur me ...

Drejtori i Shërbimit Korrektues: Pati tentim sulm ndaj Granit Plavës, u parandalua rrahja

Drejtori i Shërbimit Korrektues, Ismail Dibrani, ka deklaruar se ndaj Granit Plavës, njëri prej të dyshuarve në lidhje me vrasjen e Liridona Ademajt, ka pasur tentim pë...

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u vra Liridona Ademaj.