Postet nga: vrasjet

Rama: Kam informata se pas mesnatës, çdo e dyta ose e treta veturë në Prishtinë është e armatosur

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka thënë se ka informacione nga Policia e Kosovës, se pas mesnatës në kryeqytet çdo e dyta ose e treta ...

Mundësia unike e Gjermanisë për të lokalizuar varret masive të luftës në Kosovë

Ish-shefi i policisë serbe Vlastimir Djordjeviç po vuan dënimin në një burg gjerman për mbulimin e vrasjeve masive të shqiptarëve të Kosovës gjatë kohës së ...

Arsim Canolli: Rrëfimet për masakrën e Krushës së Madhe duhet t’i tregohen botës

Forcat policore dhe ushtarake të Serbisë kryen masakra të tmerrshme ndaj civilëve shqiptarë gjatë luftës së viti 1998-1999, në tërë territorin e Kosovës.

Rrëfimi i nënës se si u vra pas luftës ish ushtari i UÇK-së - VIDEO

“Në momentin kur kemi hipur mbi urën e Bistricës dy herë na kanë gjuajtur ka një herë, pastaj ka pasur shumë të shtëna. Unë veç një vend ...

Normalizimi i dhunës që mund të çojë në vrasje

Ekspozimi i hershëm i fëmijëve ndaj dhunës dhe tolerimi i saj mund të çojnë në tendenca të dhunshme të të rriturve, thotë Kaltrina Kelmendi, profesoreshë në ...

Vrasjet e bujshme që ndodhën së fundmi në Shkodër

Gjatë këtij viti, Shkodra është tronditur nga ngjarje të rënda kriminale dhe përplasje mes bandash, të cilat kanë shkaktuar disa viktima.

Talibanët thonë se një bombë vrau 8 persona në zonën shiite të Kabulit

ISLAMABAD (AP) - Një bombë e fshehur në një karrocë shpërtheu të premten pranë një xhamie në një lagje të pakicës shiite të kryeqytetit afgan, duke vrarë të ...

LIVE - Intervistë me kryeprokurorin e Ferizajt, Shukri Jashari

Në emisionin e sontëm “Kallxo Përnime” do të transmetohet intervista ekskluzive me Shukri Jasharin, Kryeprokuror i Prokurorisë në Ferizaj.